Než začnete vypekať vianočné medovníky...

Napísal KiK, femme 28. október 2018

Áno, áno. Síce to znie neuveriteľne, ale Vianoce na nás už čakajú takmer za dverami. Veď si to predstavte, už o dva mesiace bude vaša domácnosť rozvoniavať ihličím a sladkými dobrotami, ktoré napečiete spolu s kamarátkami a najbližšou rodinou. 

Ešte predtým ako začnete vypekať všetky tie chutné maškrty, uistite sa, že forma na koláč je po vlaňajších experimentoch v poriadku. Rovnako nezabudnite skontrolovať, či máte také kuchynské doplnky, ktoré sú zrkadlom funkčnosti a tohtoročných módnych trendov. No a aby ste sa vyhli zbytočnému predvianočnému zhonu a stresu, zásobte sa takýmito šikovnými kuchynskými doplnkami a pomocníkmi ešte teraz, nech ste v decembri v úplnej pohodičke. A teraz si môžete schuti zvolať – hurá do kuchyne! Ďalšie tipy na nájdete aj na www.kik-textilien.sk

Recept na Vianočné medovníčky

P O T R E B U J E T E: 300 g medu, 300 g krupicového cukru, 300 g masla – tuku, 4 vajcia, 100 ml mlieka, 2 ČL jedlej sódy, 1 ČL škorice, 10 ks rozdrvených klinčekov, ½ ČL mletého badiánu, ½ ČL anízu, 1 PL kakaa, 800 g hladkej múky

P O S T U P:
Med, cukor, maslo a žĺtky dobre premiešajte, potom pridajte mlieko a korenie. Znovu premiešajte, pridajte múku a sneh z bielkov. Dobre spracujte, vytvoríte bochníček a vložíte ho do múkou vysypanej nádoby. Prikryjete a necháte oddychovať 12 hodín v chladničke.

Domáca poleva

Pred zdobením nechajte medovníčky minimálnej eden deň oddýchnuť, aby vám poleva dobre držala.

P O T R E B U J E T E: vaječné bielka, práškový cukor – 1 bielok/140-150g , trochu citrónovej šťavy, 1–2 ČL zemiakového škrobu Solamyl.

P O S T U P:
Všetky suroviny zmiešajte. Hotová poleva nesmie byť riedka ani príliš hustá. Hustotu upravujete citrónovou šťavou a solamylom.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.