Objavte kúzlo filmového maratónu

Letné radovánky vystriedali stále sa predlžujúce jesenné večery. Ochladenie po horúcom lete je však príjemné a láka na trávenie večerov v prítmí obývacej izby, zababušení v deke a so šálkou čaju.

cinema 1024x520

Toto obdobie však taktiež nemusí predstavovať núdzu o zábavu. Doprajte chvíľku oddychu i svojim priateľom a vytvorte tak spoločne filmový večer, na ktorý sa nezabúda. 

American Dream u vás v obývačke 

Či už ste fanúšikom americkej filmovej klasiky, alebo len sledujete sociálne siete, určite ste už postrehli fenomén filmového maratónu. Príjemné tlmené osvetlenie v podobe drobných lampiónov, kopa jedla a partia kamošov sledujúca film na veľkoplošnej obrazovke premietačky. V tejto vízii nemôže chýbať ani americká klasika – chipsy Lay´s, ktoré prebudia toľko pocitov, ako máloktorá iná potravina. Na okamih zatúžite po jemnom klišé, ktoré z vás vytiahne emóciu pri pohľade na vytvorenú atmosféru, a potom precitnete zo sna. Omyl. V tento večer môže byť Amerika priamo u vás v obývačke a netreba k tomu vôbec veľa. Stačí dobrý nápad a partia tých správnych ľudí. 

Ako prvé vám určite napadol práve výber miesta. Ten do určitej miery súvisí s výberom filmov či počte ľudí. V každom prípade z toho netreba robiť vedu. Perfektný filmový večer dokážete jednoducho vykúzliť aj u vás v obývačke. Pripravte vankúše, deky a tlmené osvetlenie, ktoré nebude rušivé, no zároveň nikomu nebudú padať viečka od únavy. Párty sa začína.  

Titanic alebo Avengers? 

Ľudia sú dôležití. Malo by tomu tak aspoň byť, ak už ste sa rozhodli do svojho filmového večera prizvať nejakú spoločnosť. Preto je potrebné vybrať film i vzhľadom na to, čo sa páči ostatným. Kompromis by však nemal byť bolestivý. Určite by sa večer nestal práve legendou, ak by ho polovica pozvaných pretrpela alebo zaspala. Spoľahlivou alternatívou sú preto novinky, ktoré ste spoločne nevideli, a tak nikto nebude mať vopred predsudky, naopak budete plní očakávaní. Opačným prípadom môžu byť zase staré klasiky, ktoré neomrzia, i keď ich všetci videli už najmenej stokrát. Môžete sa tak pri filme rozprávať a naplno si užiť obľúbené momenty. Dobrou voľbou sú i filmy, ktoré majú viacero dielov na pokračovanie. Ak sa rozhodnete práve pre ne, môžete celý večer  zladiť tematicky, prispôsobiť občerstvenie a možno pridať aj pár jednoduchých dekorácií pre zaistenie tej správnej atmosféry. 

Veda a hlad nikdy neklamú

Veda určite preukázala pravdivosť tvrdenia, že dobrý film so sebou zároveň prináša zvýšenú chuť do jedla. Najlepšou voľbou je mať z každého rožka troška. Návštevníkov určite milo prekvapí obľúbené drobné ovocie či sladkosti pripravené v malých porciách pre všetkých. Super nápadom pre slanú pochúťku sú napríklad Lay´s MAXXktoré nájdete v rôznych chuťových variantochako slanina, soľ, syr a cibuľka či paprika. Vaši priatelia si tak v širokom sortimente vyberú svoju obľúbenú príchuť a zároveň ich nájdete aj vo väčšom balení, takže netreba vymýšľať mnoho alternatív, a predsa nebude pohostenie jednotvárne.

Usaďte sa, prosím 

V závislosti od veľkosti izby a počte pozvaných je potrebné zohľadniť taktiež posedenie. Nemusia to byť práve zoradené rady zo stoličiek ako v kine. Príjemným posedením sa môže stať i koberec s vankúšmi, pohovka či kreslo. Na škodu nie je ani kombinácia sedadiel, zabezpečíte tým pohodlné sledovanie filmu bez toho, aby mali vaši hostia sediaci v zadnej rade problém dovidieť cez sediacich vpredu. Pre čo najväčšie pohodlie nezabudnite zabezpečiť taktiež deky pre návštevníkov. 

Zapnúť svetlá a zdvihnúť kotvy

Ak chcete, aby sa večer skutočne vydaril, treba myslieť na všetko. O príjemnú atmosféru sa teda okrem správneho filmu, jedla a osvetlenia postará i vhodná hudba. Filmové posedenie by teda nemalo končiť spolu so záverečnými titulkami filmu. Po skončení pusťte príjemnú hudbu a pokračujte v debate, alebo zvoľte niektorú z tematických filmových hier. Nie ste predsa v kine, ale na vašom súkromnom filmovom večierku, ktorý je najmä o spoločne strávenej chvíli. 

Zachytený pocit zdieľajte

V neposlednom rade je zachytenie tohto večera, napríklad vytvorením udalosti na sociálnej sieti, do ktorej pozvete svojich najbližších. Zabezpečíte tým možnosť vopred sa dohodnúť na určitých veciach a predísť tak komplikáciám či nedorozumeniam, na druhej strane je tento spôsob vhodný i v dôsledku spätnej väzby. Po akcii si môžete vymeniť dojmy, fotografie, nové filmové tipy či názvy odohratých piesní. Obyčajný filmový maratón sa tak jednoducho stane tradičnou udalosťou, ktorú si spolu s priateľmi či rodinou radi zopakujete. 

2 komentárov

  • Komentár Marcela streda, 19 september 2018 13:00 napísal Marcela

    Lay´s MAXX sú vynikajúce chipsy,najradšej mám paprikové.

  • Komentár Alžbeta Stanková nedeľa, 16 september 2018 11:39 napísal Alžbeta Stanková

    všetky chute mám rada, ale top pre mňa je slaná príchuť

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.