Netušíte, kam by ste sa mohli vybrať? Navštívte Trnavu!

Okrem neodmysliteľnej dovolenky by ste toto leto mali určite stihnúť aj zopár nezabudnuteľných víkendov s priateľmi či rodinou. Počas leta sa dni v práci akosi záhadne predlžujú, a preto si doprajte výlet či dva, ktoré vám pomôžu nabrať sily. 

Nádherné slovenské mesto, ktoré v sebe ukrýva nielen historickú tradíciu, ale aj tie najmodernejšie turistické atrakcie, si pre svojich návštevníkov aj toto leto prichystalo skvelý program. Okrem tradičnej návštevy Mestskej veže či zaujímavej prehliadky mesta a špičkového jedla či vína, môžete v Malom Ríme počas tohto leta navštíviť aj týchto 6 úžasných podujatí.

Z Tapes Festival

Svoje brány v polovici júla otvorí nový priestor pre súčasnú kultúru Nádvorie, ktoré v spolupráci so slovenským kazetovým vydavateľstvom Z Tapes, kultúrnym centrom Malý Berlín a kreatívnym štúdiom Kubik tento rok po prvýkrát bude hostiť Z Tapes Festival. V sobotu 14. júla sa všetci fanúšikovia dobrej hudby môžu tešiť na vystúpenia šiestich zahraničných aj tunajších kapiel. Celý koncert bude naživo vysielať Trnavské rádio. 

Proma Frajdej

Na milovníkov dobrej hudby čaká Proma Frajdej, na ktorej sa predstaví to najlepšie z trnavských mladých kapiel a undergroundu.

13.7.2018 19.00 h. Sad Antona Bernoláka

Ghostly Silent /live - electro

FEJBS & Band/hip hop - rap - jazz

Modré Hory/rap - jazz

20.7.2018 19.00 h. Sad Antona Bernoláka

Stolen Street/indie 

OŽIVOT /rock

NVMERI/ alternative – indie

Kino pod hviezdami

Pokiaľ si chcete vychutnať dobrý film za svitu hviezd, nemali by ste počas júla chýbať v parčíku Bela IV. V krásnom priestore medzi hradbami plnom zelene si pre vás v Trnave prichystali výborné premietania slovenskej filmovej produkcie.

So 21.7. 2018 21.00 h. Park Bela IV.

Vábenie výšok (r. Pavol Barabáš, 2017, SR, 105 min.)

So 28.7. 2018 21.00 h. Park Bela IV.

Mir Vam (r. Juraj Marec, 2016, SR, 67 min.) 

Potulky Černobyľom (r. Anton Fedorko,2017, SR, 57 min.)

Trnavská Brána

Trnavská Brána roztancuje a rozospieva celé mesto, ale najmä fanúšikov folklórneho umenia. Na XVII. ročníku medzinárodného folklórneho festivalu už prisľúbili účasť talentované folklórne súbory z Maďarska, Poľska, Česka i slovenské zoskupenia Liptov, Živel, Vatra, Mladosť a Trnafčan. Vystúpenia budú prebiehať 17.-19. augusta v Mestskom amfiteátri a na Hlavnej ulici. 

Trnavský Jazzyk

Organizátori obľúbeného medzinárodného open-air jazzového festivalu si pri príležitosti jubilejného 15. ročníka pripravili pre jeho návštevníkov vstupné zadarmo. Ak vám jazz skutočne chutí, neváhajte a uprostred leta zavítajte do Trnavy, program bude naozaj kvalitný.

Jazzyk na Nádvorí 

po 30.7. 2018 19.30 h. - Swing Society Orchestra

ut 31.7. 2018 19.30  h. - Miloš Biháry & Jazz Funk Brothers

str 1.8.2018 19.30 h. -Fehero Rocher

štv 2.8.2018 19.30 h. -Ľudové mladistvá

Jazzyk v Amfiku

pia 3.8.2018 19.00 h. 

Oskar Rózsa Partnership Unlimited

Avishai Cohen "1970"

Stredoveká prešovačka

Neexistuje lepšie zakončenie leta ako na Stredovekej prešovačke v Trnave. Otvorenie vinárskej sezóny v duchu stredovekých tradícií, ktoré 31. augusta spraví bodku za prázdninami, je vhodné pre všetky vekové kategórie, aj pre rodiny s deťmi. Okrem toho pri príležitosti 780. výročia udelenia kráľovských výsad mestu je vstup zadarmo.

 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.