Filmové novinky

Súčasné tropické počasie nás núti vyhľadávať chladné priestory. My vám prinášame dve filmové novinky, ktoré vás zabavia v chladných priestoroch kinosál. Rodinný film Luis a ufóni a Psí detektív je určený deťom ako aj rodičom. Lúpežná komédia Debbina 8 má hviezdne obsadenie americkými herečkami.

LUIS A UFÓNI

O filme...

Planétu Zem čaká invázia animovanej kozmickej zábavy. Pokiaľ  ste si mysleli, že vo vesmíre je život, mali ste samozrejme pravdu. Nad dohľadom modrej planéty krúži obrovský medzihviezdny krížnik plný ufónov rôznych tvarov, veľkosti a s úplne náhodným počtom očí, uší alebo rúk. Traja mimozemskí kamaráti si naladia vysielanie teleshoppingu a okamžite sa zamilujú do špeciálneho, bezkonkurenčne najlepšieho masážneho matraca za tu najlepšiu cenu. Je báječný a musia ho mať. Rozhodnú sa, že si ho zaobstarajú a potajomky sa k nám vydajú v lietajúcom tanieri. Sú ale nemotorní, robia hlúposti a namiesto hladkého pristátia, stroskotajú.

Luis je pozemský chlapec, trochu samotár a vďaka otcovi na mimozemskú inteligenciu vždy veril. Teraz rieši hrozbu toho, že bude musieť  odísť z domova na internát, keď z okna uvidí lietajúci tanier. Zvláštne kľučkuje, a nakoniec to napáli do stromu kúsok od jeho domu. Stretáva bláznivú trojku ufónov a hneď je mu jasné, že s nimi bude zábava. Jeden se tvári ako veliteľ, ale myslí iba pár minút vopred, druhý sa vyhráža, že všetkých okolo premení, i keď  to nevie, a tretí je pôžitkár a milovník života a žien z akejkoľvek galaxie. A všetci traja sa vedia premeniť na čokoľvek. 

Blázniví ufóni Mog, Nag a Wabo sa s ľudským chlapcom Luisom dajú dohromady a spoločne rozbehnú veľkolepé dobrodružstvo galaktických rozmerov. Potrebujú získať vysnený matrac, poradiť si s riaditeľkou internátnej školy, skúsiť  nezanechať za sebou úplnú púšť a tiež sa nejako musia dostať zo Zeme. A všetkých nakoniec čaká veľké prekvapenie. 

Ufóni by dostali do úzkych i mužov v čiernom a k tomu zvládajú si robiť žarty zo všetkých možných sci-fi filmov, príbehov a predstáv o mimozemských civilizácií. Okrem iného konečne odhalia, čo sa skrýva za tajuplnými kruhmi v obilí, ktoré sa vyskytujú po celom svete. 

GER – 2018;
Dĺžka: 90 min.
Žáner: animovaná komédia
Premiéra: 14. júna 2018
Réžia: Christoph Lauenstein, Wolfgang Lauenstein
V slovenskom znení

Zdroj: Bontonfilm

Trailer

PSÍ DETEKTÍV

ZAUJÍMAVOSTI
- Filmári pri nakrúcaní nepracovali so skutočnou pandou, ale s mláďaťom čau-čaua, ktoré neskôr upravili v postprodukcii.
- Sučka, ktorá hrala elegantnú Daisy, je úplne iný ako jeho filmová postava - neznáša maznanie a prehnanú starostlivosť.
- Pri scéne, v ktorej sa Max zahryzne Frankovi do nohavíc, sa musel herec Will Arnett prezliekať do 20 nohavíc, keďže ich pes pri každom pokuse roztrhal.
- Pri nakrúcaní párty scény v bazéne v Las Vegas bolo na pľaci 40 psov.
- Každú psiu postavu vo filme si v skutočnosti zahralo viacero štvornohých hercov: tri psy hrali Maxa, Daisy a Phillippa, a dva psy postavy Sprinkles, Danteho, Karmu či Lopez.

Zdroj: Itafilm

DEBBINA 8Premiéra:  7.6.2018

O filme...

5 rokov, 8 mesiacov a 12 dní…Presne tak dlho plánovala Debbie Ocean (Sandra Bullock) najväčšiu lúpež svojho života. A presne vie, čo musí spraviť – zostaviť tím z najlepších expertiek vo svojom odbore. Spolu s parťáčkou Lou Miller (Cate Blanchett) získali do svojej skupiny – šperkárku Amitu (Kaling), pouličnú podvodníčku Constance (Awkwafina), najlepšiu priekupníčku na kradnutý tovar Tammy (Paulson), hackerku Nine Ball (Rihanna) a módnu dizajnérku (Bonham Carter). Cieľ je jasný - $150 miliónov dolárov v diamantoch – presne tých, ktoré budú na krku svetoznámej herečky Daphne Kluger (Hathaway) a tá bude stredobodom pozornosti najväčšej udalosti roka, bál MET Gala. Vo filme DEBBINA 8 si tiež zahrá James Corden ako vyšetrovateľ poistnej udalosti a Richard Armitage v úlohe nič netušiaceho spoločníka Daphne Kluger na bále roka.

Krajina pôvodu: USA
Rok výroby: 2018
Žáner: komédia, akčný
Dĺžka: 110 min
Jazyková verzia: slovenské titulky (preklad: Marína Verešová)
Odporúčaná prístupnosť : 12+
Formát: 2D
Réžia: Gary Ross
Scenár: Gary Ross, Olivia Milch
Kamera: Eigil Bryld
Hrajú: Sandra Bullock, Cate Blanchett, Anne Hathaway, Mindy Kaling, Sarah Paulson, Awkwafina, Rihanna, Helena Bonham Carter 

Zdroj: Cintinental film

Trailer

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.