Tipy na dovolenku do lesa aj k moru

Leto je v znamení dovoleniek, či už plánujete oddychovať pasívne pri vode, alebo aktívne na horách ako aj návštevou historických pamiatok a múzeí. Pre každého z vás tu máme tipy, ktoré sa vám môžu hodiť do tašky. 

PRE DÁMY

Tri nové tituly od ženských autoriek na leto 

Vydavateľstvo SLOVART prináša tri tituly od slovenských autoriek, ktoré o živote píšu s nadhľadom a nezabúdajú sa pobaviť na rôznych peripetiách a omyloch.

Prvou zo série troch je román Silvie Antalíkovej Náš milý synáčik, ktorý rozpráva príbeh mamy, ktorá má plné zuby svojho pubertálneho syna a odovzdá ho do starostlivosti otcovi, ktorý o ňom šestnásť rokov nevedel. Neuveríte, čo všetko sa môže stať, ak máte zrazu zo dňa na deň dieťa. Jeden syn, dvaja rodičia, jedna pubertaaaaa!

Lenka Hrubová debutuje knihou Slivky v čokoláde. Hlavnou hrdinkou je rozvedená štyridsiatnička Laura, ktorá je sklamaná, životom i vetrami ošľahaná, už niekoľko rokov bez vzťahu. Kamarátky ju nahovoria na internetovú zoznamku, kde sa po rôznych peripetiách zoznámi s mužom, ktorý je od nej o pár rokov mladší a je Poliak. Mladík je vo vzťahoch úplne neskúsený, navyše má aj mnoho tajomstiev a komplexov, s ktorými sa Laura vyrovnáva s jej príznačným nadhľadom i humorom.

Treťou do partie bude v júni Verona Štrba Škultéty, ktorú uvedieme na knižný trh jej prvotinou Pani Gangstrová (vychádza 5. 6.). 

Tragikomický a zaľúbený život pani Gangstrovej je plný prekážok a úskalí. Dva roky hlavná hrdinka spoznáva svoju životnú lásku, s ktorou jednoducho musí byť, lebo nemôže byť bez nej. Napriek rozumu, zákazom, príkazom, rôznym indíciám a varovaniam. Ona totiž konečne miluje. Miluje ozajstného Gangstra, jediného svojho druhu. Miluje ho tak, ako nemilovala nikoho iného. Miluje ho tak, ako už možno nikdy milovať nebude. A miluje ho tak, ako ju on nikdy nemiloval. Avšak táto drobná skutočnosť sa v celej hrôze odhalí až vtedy, keď už je fakt neskoro.

„Parťák“ do drsných podmienok aj do exotiky

Nový odolný kompaktný fotoaparát LUMIX FT7 nesklame na exotickej dovolenke  aniv náročnom teréne. Prístroj je vodotesný až do hĺbky 31 m a nepoškodí ho ani pád z výšky 2 m. Fotoaparát je tiež odolný voči mrazu (do -10 °C) a tlaku (do 100 kg). Nový elektronický hľadáčik s uhlopriečkou 0,5 cmoceníte aj na prudkom slnku, obraz je v ňom veľmi dobre vidieť aj v protisvetle. Displej na zadnej strane má uhlopriečku 7,6 cm a vynikajúce rozlíšenie 1,04 Mpx.  Samozrejmosťou sú vyspelé fotografické funkcie a parametre, aby sa používateľ nemusel obávať, že sa mu vzácny záber z jeho adrenalínových kúskov nepodarí. Či už surfujete alebo sa potápate , na nový Lumix FT7 sa môžete spoľahnúť pri fotografovaní aj natáčaní. Viac informácií na www.panasonic.cz

PRE PÁNOV

Leatherman TREAD Tempo – Neobyčajne výkonné hodinky

Multitooly Leatherman dostali nový rozmer. Multifunkčný náramok TREAD bol obohatený o švajčiarsky hodinový strojček a tak vznikli unikátne hodinky s 30 funkčnými nástrojmi: Leatherman TREAD Tempo. Hodinkami môžete okrem sledovania času teraz tiež skrutkovať, uťahovať, uvoľňovať, rezať, otvárať fľaše a veľa ďalšieho. Na náramok sa vzťahuje exkluzívna záruka 25 rokov, na hodinové diely ktoré sú vode odolné až do hĺbky 200 metrov, potom tradičná záruka 2 roky. Dostanete ich v čiernej alebo striebornej farbe. Odporúčaná cena: 549 €. Viac informácií na www.leatherman.sk

Odviaž sa s novou edíciou reproduktorov McLaren MEGABOOM

Pri príležitosti Veľkej ceny Španielska 2018 sa chystá spoločnosť Ultimate Ears s tímom McLaren odhaliť svoje nové produkty v známom podniku Café Del Mar. Akcia sa uskutoční počas slávnostného obeda. Tento spoločný projekt podčiarkuje spoločnú filozofiu oboch značiek Ultimate Ears a McLaren, ktorou je chuť pretekať na plno, užívať si pritom zvuk vozov F1, vášeň pretekárov, fanúšikov a teamov.

Reproduktory MEGABOOMsú dôležitou súčasťou výbavy garáže teamu McLaren. Závodnú atmosféru podporuje dunenie silných basov. Ide o vodeodolný výrobok (s certifikátom IPX7), ktorý je prakticky nezničiteľný, s výdržou batérie až 20 hodín a dosahom Bluetooth do 30 m. Odporúčame inštaláciu aplikácie MEGABOOM, ktorá umožňuje súčasné bezdrôtové prepojenie až 150 reproduktorov Ultimate Ears BOOM, BOOM 2 a MEGABOOM na ozvučenie veľkých akcií.

Za odporúčanú maloobchodnú cenu 299€. Reproduktory je možné si objednať na portáloch ultimateears.com, Amazon, MediaMarkt a tiež cez distribučné kanály značky McLaren.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.