Dokresliť a počmárať? Smelo do toho!

Kreatívna dvojica – ilustrátorka Petra Štefanková a autorka Mária Štefánková – sa opäť stretli pri novej detskej knihe Čmáranica a Machuľa, ktorá práve vychádza vo Vydavateľstve SLOVART. 

Interaktívna kniha rozpráva príbeh Čmaranice a Machule a vyzýva deti, aby sa k týmto dvom hrdinkám pridali a dokreslili, vyfarbili či domaľovali knižné ilustrácie. Prvýkrát si to budú môcť vyskúšať už zajtra 3. mája o 14.00 na tvorivých dielňachpočas podujatia KID v Starej tržnici v Bratislave. 

Prvou spoluprácou Petry a Majky bola básničková knižka My už vieme všeličo, vďaka ktorej predškoláci poznávali písmenká, číslice, tvary, ale aj rôzne chute.V novej knihe hľadajú svoje miesto pod slnkom Čmáranica a Machuľa. Vyskúšali múr, školský zošit, tabuľu v triede, ale najviac im to pristane na maliarskom plátne. Deti ich na ceste sprevádzajú s ceruzkou či pastelkou a dotvárajú ich dobrodružstvá. 

O podujatí 

Už tretí ročník predajného eventu dizajnu pre deti KID shop upsa uskutoční od 2. do 4. mája v bratislavskej Starej tržnici. Počas troch dní nájdete pod jednou strechou viac ako 70 značiek zo Slovenska, Českej republiky, aj dizajn shopov z oblastí módy, kníh, hračiek, hier, doplnkov, kozmetiky, šperkov a darčekov. Bude tu aj stánok Vydavateľstva SLOVART s tým najlepším z knižnej produkcie pre deti. 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.