Vybláznite sa na lyžiach na Stuhlecku za dobrú cenu

Napísal Michaela Conzarová, Simona Klérková 29. január 2018

Radi lyžujete? A nechce sa vám ísť autom, lebo na svahu si chcete dať bombardino, varené vínko, či zarosené pivko...Chcete sa nechať rozmaznávať a zbaviť sa sústredenia popoludní na cestách medzi stovkami aut v zápchach?

1. TIP: Zahnať nervozitu a doviezť sa pohodlne domov po nádherne prežitom dni na krásnom bielom svahu a nádhernej modrej oblohe? Máte jedinečnú možnosť využiť službu autobusovej dopravy  Slovak Lines. Každý víkend a cez sviatky odvezú  z bratislavskej autobusovej stanice lyžiarov, ale aj turistov do rakúskeho strediska Semmering, konkrétne na Stuhleck. Za dve hodinky ste na mieste a už o 9.30 môžete stáť na pripravených svahoch až do 16 hodiny. Prestávky si môžete dopriať v niekoľkých reštauráciach a pochutnať si na špecialitách. Najviac ide na odbyt Wienerschnitzel (viedenský rezeň) cez celý tanier, či obrovské makové, tvarohové a jablkové štrúdle. Treba si však dávať pozor na úrazy a jazdiť opatrne, oči mať na stopkách. Najmä snowbordisti sú nebezpeční, tí začínajúci. Ani sa nenazdáte a ste v strete. Aj minulý týždeň zasahovali miestni záchranári niekoľkokrát.  Myslite aj na poistenie, nikdy neviete, čo sa môže prihodiť.  A o 16.30 hodine vás čaká pod lanovkou autobus Slovak Lines, kde je príjemne, teplúčko a šofér  vás bezpečne dopraví do Bratislavy. Lístky sú veľmi výhodne, pretože denný skipas  na Stuhlecku stojí 43  eur a vy zaplatíte za cestu autobusom a skipas 55 eur, deti do 14 rokov 37 eur a turisti bez lyží sa odvezú za 25 eur.

2. TIP:novým Mur-Mürz Top skipasom, ktorý otvára turnikety pre deväť lyžiarskych kopcov – Turacher Höhe, Kreischberg, Grebenzen, Lachtal, Gaal, Obdach, Salzstiegl, Präbichl, Stuhleck - so spolu 69 lanovkami a vlekmi, ako aj 208 kilometrami zjazdoviek a trás, je zimná zábava zaručená.

3.TIP: Suché z večera do rána s Orava SW-471

Mokrá aj suchá zima dáva topánkam poriadne zabrať. Mnohé sú vyrobené tak, že ľahko nasiaknu vodu, takže to neraz malým aj veľkým v topánke poriadne čľapká. Ani brodenie snehom topánky neznášajú dobre. Noha by však mala byť v suchu vždy, nie je vhodné obúvať si pred odchodom do exteriéru mokré topánky! Praktickým pomocníkom počas suchej aj mokrej zimy bude pre vás elektrický sušič topánok a rukavíc Orava SW-471, ktorý na jeden šup rýchlo, šetrne a dôkladne vysuší hneď dva páry a vďaka nízkej spotrebe energie len 40 W nezruinuje ani váš rodinný rozpočet. Budete naň spievať oslavné ódy po celodennom maratóne snehom zasypanými ulicami, po kľučkovaní medzi mlákami aj po výdatnej lyžovačke pri vysúšaní lyžiarok. Orava SW-471 na sušenie dvoch párov kúpite za 29,90 €, početnejšia rodina využije aj model až na 4 páry Orava SW-470 za 39,90 €.

 www.orava.eu

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.