Najvyššie položený gazdovský trh Álp

So svojimi 760 kilometrami zjazdoviek je Ski amadé nielen najväčšie združe- nie lyžiarskych regiónov v Rakúsku, ale jedinečná je aj jeho kulinárska ponuka.

260 chát a reštaurácií ponúka návštevníkom lyžiarskych stredísk všetko, čo sa im zažiada: od chrumkavého chlebíka so slaninkou, cez lé zo pstruha až po pečené hovädzie mäso. To všetko dostanú hostia samozrejme vždy v tej najvyššej kvalite, a to nielen na chatách, ale aj v trhových stánkoch: najvyššie položený gazdovský trh v Alpách totiž začína túto zimu svoju tretiu sezónu.

Z farmy priamo na najvyšší trh pre lyžiarov

Po úspešnom začiatku pred dvoma rokmi sa najvyššie položený gazdovský trh v Alpách bude konať aj počas sezóny 2017/2018. Domáci výrobcovia budú svoje pro- dukty predávať sami a priamo zo stánkov pri lyžiarskych chatách. To, že tento pro- jekt s názvom „najvyššie položený gazdovský trh v Alpách“ nosí svoje meno opráv- nene, dokazujú trhové stánky vysoko v horách, napríklad pri Dachsteinskom ľadovci alebo vyhliadke Panoramakugel v stredisku Sportgastein vo výške 2.700 metrov. Počas tejto sezóny budú stánky pri chatách otvorené od 10. do 17. marca 2018.
Trhy sú výsledkom perfektnej spolupráce medzi poľnohospodármi a prevádzkova- teľmi chát: tam, kde v zime svištia do údolia lyžiari, sa v lete pasú kravy, rastú bylinky, bobuľové ovocie, limby a včely usilovne zbierajú peľ. Na jeseň, kým prídu prví lyžiari, sa úroda pozbiera a spracuje. Regionálni výrobcovia a farmári vyrábajú korenistý syr z mlieka kráv, ktoré strávili leto na horských lúkach, sušia nazbierané bylinky na čaj alebo ako prísadu do solí, varia voňavé marmelády z bobúľ, pália pálenku z limbo- vých šišiek alebo koreňov horca a stáčajú lesný med. Všetky tieto výrobky sa potom objavia na tanieroch hladných lyžiarov, pretože v lyžiarskych chatách Ski amadé sa kladie veľký dôraz na regionálne produkty. Syry, slanina, ryby, pálenka alebo med sa nedovážajú, ale na chaty, kde sa hneď spracovávajú, ich jednoducho dodávajú farmári a výrobcovia priamo z údolia.

Gazdovský trh s „drive-in“ pri lyžiarskej chate

Ski amadé je známe svojimi početnými kulinárskymi ponukami, ako sú Večera v lanovke („Gondeldinner“), vybrané jedlá ocenených kuchárov, lahôdky pre sku- točných gurmánov („Genussspecht-Angebote“) či „Týždeň lyžovania a vína“ („Ski & Weingenuss-Woche“). Najvyššie položený gazdovský trh v Alpách zaznamenal pri svojom otvorení v marci 2016 obrovský úspech a stal sa ďalšou stálicou na lyži- arskom kulinárskom nebi v Ski amadé. Kto si počas „Týždňa lyžovania a vína“ od

10. do 17. marca 2018 naplánuje prestávku na jednej z certi kovaných chát v rámci tejto akcie, môže ju hneď využiť na návštevu trhu. Na stánkoch (alebo stánku) pri chatách budú výrobcovia a farmári osobne ponúkať širokú paletu tradičných pro- duktov: údené pstruhy, nakladanú zeleninu, bylinkové nátierky, rôzne likéry, bylin- kové soli, domáci chlieb či ovčie výrobky z údolia Enže a mnoho iného. Návštevníci môžu okrem toho pri niektorých stánkoch hneď niečo ochutnať: tradičné slané šišky Plattlkrapfen s kyslou kapustou alebo šišky plnené mäsom Pongauer Fleischkrap- fen. Niekde si dokonca nebudete musieť ani odopnúť lyže, takže gazdovský trh vám ponúka takpovediac i možnosť „drive-in“. To, čo vám bude chutiť najviac, si môžete samozrejme hneď kúpiť. Ak nemáte so sebou nákupný košík – vlastne lyžiarsky ruk- sak – dostanete od regionálnych výrobcov pri stánku malý jutový ruksak, aby ste svoj nákup bezpečne a štýlovo dopravili až do údolia.
Mimoriadna športová výzva čaká na lyžiarov, ktorí sa pokúsia navštíviť na lyžiach všetky trhové stánky v Ski amadé a na konci pobytu budú mať v ruksaku syr zo stánku pri Steinbock Alm, slaninu z Tiergartenalm a limbovú pálenku z Wiesenstadl. Vtedy totiž už prešli veľkú časť z celkovo 760 kilometrov zjazdoviek a slaninu, syr a pálenku si naozaj zaslúžia. Pri trhových stánkoch si môžete nechať zabaliť aj balíček s občerstvením s tými najlepšími výrobkami a vychutnať si ich počas zimného pik- niku na jednom z miest venovaných 5 zmyslom, na tradičnej drevenej lavičke, ob- rovskej hojdačke či drevenom tróne s výhľadom na vrcholky hôr.

Marcová akcia „Týždeň lyžovania a vína“: to najlepšie kulinárske umenie

V rámci „Týždňa lyžovania a vína“ môžete navštíviť mnohé podujatia zamerané na rakúske vína a regionálne výrobky v hoteloch v údoliach i na chatách v lyžiarskych strediskách. Partnermi akcie „Týždeň lyžovania a vína“ sa medzičasom stalo 22 chát a horských reštaurácií v Ski amadé. Pri vchode majú umiestnenú plaketu s certi kátom a vyznačujú sa bohatým sortimentom rakúskych vín, ponukou regionálnych jedál z domácich surovín a skvelými službami – prirodzene aj mimo akcie „Týždeň lyžovania a vína“. Špeciálne miestne jedlá sú uvedené v jedálnych lístkoch zvlášť spolu s jasným označením pôvodu. Prevádzkovatelia chát ponúkajú každý deň minimálne dva regionálne pokrmy z domácich výrobkov a k výbornému jedlu vám vždy odporučia aj lahodné víno. Na partnerskej chate akcie „Týždeň lyžovania a vína“ si tak lyžiari môžu objednať do ružova upečenú vysokú roštenku z pongauského hovädzieho dobytka alebo tvarohovú čučoriedkovú štrúdľu s ručne zbieranými čučoriedkami spod vrchu Hauser Kaibling a tvarohom z mliekarne z údolia Enže. K tomu sa výborne hodí pohár rakúskeho veltlínskeho zeleného alebo červeného Zweigeltu.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.