Víkendové tipy

Región Trenčín v znamení tekvíc a kapusty. Zažite Trenčiansky hrad v netradičnom osvetlení vyrezávaných svetlonosov! Víkend v obci Malé Lednice bude patriť oslavám a hodovaniu - Kapustové - hlúbové hody. Mesto Bánovce nad Bebravou vás pozývajú na Tradičný Bánovský jarmok. 

1310 17

Bánovský jarmok

Tak, ako každý rok v tomto období aj tento rok sa v Bánovciach nad Bebravou uskutoční známy jarmok. Na Námestí Ľ. Štúra nájdete nielen množstvo stánkov so zaujímavými remeselníkmi, ale pripravený je aj bohatý kultúrny program. Tešiť sa môžete na hudobnú skupinu Baróni, folklórne vystúpenia i divadelné predstavenie pre deti.

Kedy: Sobota 14. október 2017
Kde: Na Námestí Ľ. Štúra

Kráľovstvo svetlonosov

Trenčianske múzeum v Trenčíne v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja pripravilo pre veľkých i malých jedinečné zábavno-tvorivé podujatie s názvom „Kráľovstvo svetlonosov“. V sobotu 14. októbra 2017 budú na návštevníkov Trenčianskeho hradu čakať rôzne hry, súťaže či ochutnávka tekvicových placiek. Počas druhej októbrovej soboty bude pripravená aj tvorivá dielňa, ktorú povedie niekoľkonásobná majsterka v dekoračnom vyrezávaní ovocia a zeleniny, Oľga Barcíková. Prehliadkový okruh bude špeciálne upravený a osvetlený vytvorenými svetlonosmi. 

Kedy: 13. - 14. október 2017
Kde: Trenčiansky hrad

Kapustové hlúbové hody

Obec Malé Lednice a Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja srdečne pozývajú na Kapustové - hlúbové hody. Návštevníkov v dňoch 14. a 15. októbra 2017 čaká zaujímavý program, ukážky remesiel a ochutnávka miestnych špecialít. Sobotu oživí tanečná zábava s hudobnou skupinou Kora Band z Považskej Bystrice a nedeľné oslavy sa budú niesť v znamení vďaky za úrodu.

Kedy: 14. - 15. október 2017
Kde: Obec Malé Lednice

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.