Vieme ako si upraviť záhradu!

Upravená záhrada pôsobí krajším a harmonickejším vzhľadom. Naviac budete mať s jej údržbou aj menej práce. A zvyšný „voľný čas“ môžete stráviť leňošením a relaxovaním práve v nej... 

Pri úprave záhradného pozemku sa využívajú napríklad záhradné platne, rôzne druhy dlažieb alebo svahové prvky. Tie sú ideálne na také miesta, kde nie je rovinatý charakter. Využijete ich tam, kde je potrebné niečo ukončiť, prevýšiť, ohraničiť alebo podoprieť. Vhodným tipom je aplikovať ich aj na bočné ohraničenie schodov alebo využiť ich na spevnenie okrajov v prípade šikmo ležiacich záhrad. Dokážu však krásne oddeliť aj záhradné cestičky a záhony s okrasnými rastlinami. Populárne je použiť svahové prvky aj na oddelenie úžitkovej a oddychovej zóny v záhrade alebo na zakrytie nepekných miest, ktoré chcete pred sebou, či prípadnými hosťami, zatajiť. Efektívne je aj ich využitie na vybudovanie záhonov. Celkovo ponúkajú nespočetné množstvo kreatívnych riešení, s ktorými vaša záhrada bude doslova „prekvitať“. Do svojej záhrady si môžete zadovážiť napríklad svahové prvky od spoločnosti Leier, ktoré sú vyrobené z Durisolu. Ide o prírodný materiál, ktorý sa už mnoho rokov využíva v stavebníctve a v posledných rokoch si našiel uplatnenie aj záhradnej architektúre. Je mrazuvzdorný, odolný voči požiaru a má nízku hmotnosť.

Záhradné platne

Ďalšou možnosťou, vďaka ktorej bude záhrada krajšia, sú záhradné platne. Používajú sa na úpravu terás, chodníkov, okolia bazénov alebo záhradných odpočívadiel. Ich povrch tvoria čisto prírodné materiály, od riečneho štrku až po mramorovú drvinu. Napríklad povrchy záhradných platní EUROLINE prezentujú najušľachtilejšie kamenivá Európy. Vybrať si môžete napríklad typ z Apenín, Arden, Álp alebo Pyrenejí. Majú jemne brokovaný povrch a na terase či chodníčku sa budú jagať vo svojej prirodzenej farbe bez použitia akýchkoľvek pridaných farbív. Efektne pôsobí napríklad druh Luxembourg alebo London. Čo je pre užívateľa dôležité, vyznačujú sa oteruvzdornosťou, nešmykľavým povrchom, odolnosťou voči mrazu a farebnou stálosťou. Pri výstavbe záhrady určite oceníte jednoduchú manipuláciu s nimi a pokládku so škárovacími krížikmi. Viac na www.leier.sk.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.