Festival jogy a relaxačnej hudby Shantiloka 2017

Známy slovenský tanečník a jogín Fredy Ayisi už štvrtýkrát po sebe organizuje najväčšiu jogovú udalosť v našich končinách. I tentoraz sa návštevníci môžu tešiť na bohatý program a zaujímavých hostí. Trojdňový festival Shantiloka odštartuje 4. augusta.

fredy ayisi promo

Festival Shantiloka každým rokom získava na popularite, i preto sa jej  organizátor Fredy Ayisi rozhodol tento ročník zmeniť miesto jeho konania. Shantiloka sa tak zo Zochovej chaty presunie do Šamorína konkrétne do multifunkčného komplexu x-bionic® sphere. Na podujatie sa môže prihlásiť oveľa väčší počet záujemcov, ktorých okrem nabitého trojdňového programu čakajú i miestne atrakcie, keďže súčasťou moderného komplexu je hotel, wellness, vonkajší a vnútorný bazén i kinosály. Cvičiť sa bude najmä vonku, na trávnatých plochách a terasách, v prípade zlého počasia sa stovky účastníkov poľahky zmestia do veľkých kongresových sál.

Na Shantiloke sa opäť predstavia poprední slovenskí inštruktori jogy, precvičovať sa tu bude napríklad cardio core power joga zameraná na posilnenie centra tela a zrýchlenie metabolizmu, flow yoga (dynamický štýl jogy) či yoga addict (spojenie tanca a jogy). Na svoje si tu okrem pokročilých jogínov prídu aj úplní začiatočníci, možno i tí, ktorí si jogu zacvičia po prvýkrát práve na Shantiloke. Pre nich sú určené lekcie pre začiatočníkov, pre deti a nastavajúce mamičky zas tehotenská a detská joga.

Shantiloka je festival oslavujúci pohyb, ale i hudbu. Počas jogových lekcií bude Fredyho Ayisiho sprevádzať anglicko-slovenské duo RAMIVANA, tvorené manželmi Ramim a Ivanou, ktorí sa dlhé roky venujú muzikoterapii. V sobotu, v hlavný deň festivalu, odohrá koncert i speváčka Anabela Mollová, ktorá na seba upozornila v súťaži Hlas Česko Slovenska.

Na Shantiloke sa predstavia viacerí prednášajúci ako napríklad Gopali devi dasi, venujúca sa štúdiu posvätných védskych spisov. Ďalším prednášajúcim bude významný hosť festivalu Kadamba Kanana Svámi, pôvodom z Amsterdamu. V tínedžerskom veku vydal autobusom do Indie hľadať zmysel života a duchovnú pravdu. V Indii strávil  učením sa viac ako dvadsať rokov,  vroku 1997 prijal rád sanjás a vzdal sa všetkých svetských zväzkov, svojho majetku i rodiny. Svoj ďalší život zasvätil výhradne službe Bohu. Kadamba Kanana Svámi cestuje po celom svete a káže duchovné posolstvo. Žije podľa pravidiel putovných mníchov, ktoré zahŕňajú celibát, vegetariánstvo, vzdanie sa akýchkoľvek intoxikantov a hazardu, recitovanie mantier, štúdium posvätných kníh a najmä kázanie posvätných právd. 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.