Cestovanie autom nemusí byť pre vás traumatizujúci zážitok

Horúce letné dni, ale aj noci nie sú nočnou morou len starších ľudí a malých detí, ale aj ľudí, ktorí cestujú na dovolenku. Teplo si síce želajú, ale najmä na dovolenke, kedy bude nablízku aj možnosť osvieženia v podobe mora alebo prírodného jazera. 

family travel 1200x800

Ako zvládnuť cestovanie počas horúcich letných dní?

Preštudujte si cestu a buďte pri plnom vedomí

Ak už máte kurz autoškoly dávno za sebou a šoférovanie vám ide, neznamená to, že poznáte všetky cesty. Dôkladne si preto buď cez Google Maps, alebo v automape preštudujte cestu. Postačí si všímať záchytné body, podľa ktorých sa budete orientovať. Značky na cestách síce budú, ale stačí chvíľka nepozornosti a môžete minúť odbočku. Za volant si sadajte sústredení, pri plnom vedomí a v žiadnom prípade nie pod vplyvom alkoholu.

Ako na horúčavy?

Odporúčame vám pred vycestovaním nainštalovať kvalitnejšie deflektory (ak máte auto značky Škoda, nemôžete mať žiadne iné deflektory len deflektory Škoda). Sú to protiprievanové lišty, ktoré vám zabezpečia príjemný a hlavne dýchateľný vzduch v interiéri vášho auta.

Okrem toho si nezabúdajte do auta nachystať tekutiny (nie alkoholické nápoje). Postačí vám minerálna voda, poprípade čaj v izbovej teplote. Môžete si so sebou vziať náhradné bavlnené tričko, ktoré si počas zastávky prezlečiete. Extrémne horúčavy ľudský organizmus vyčerpávajú a práve preto by ste mali myslieť na dopĺňanie tekutín, zvážiť výber vhodného oblečenia a nemali by ste to preháňať s klimatizáciou. Niekedy je síce potrebná. Netreba to však s ňou príliš preháňať, aby ste dovolenku nestrávili s upchatými nosnými dutinami.

Keď si budete robievať pravidelné pauzy, cestovanie nebude pre vás traumatizujúce. Pravidelné pauzy ocenia najmä vaše nohy a chrbtica, ktoré trpia najviac. Pokojne si počas jazdy vyzujte topánky a obujte si pohodlné šľapky. Predídete tak výraznému opuchu nôh. Ale pokojne môžete byť aj naboso. Veď budete mať po nohami príjemné gumené rohože do auta.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.