Filmové novinky

Nenechajte si újsť premiéru prvého filmu kultového anglického režiséra Christophera Nolana - Dunkirk, založenom na reálnych historických udalostiach. Akčné krimi ( BABY DRIVER) Edgara Wrightar ozpráva príbeh hudbou posadnutého mladíka menom Baby (Ansel Elgort), ktorý robí šoféra bankovým lupičom.

Dunkirk - Premiéra: 20.júla 2017
Žáner: akčný, vojnový, dráma

O filme...
Prvý film kultového anglického režiséra ChristopheraNolana (Insomnia, Batman začína,Temný rytier, Počiatok, Interstellar) založenom na reálnych historických udalostiach. Operácia Dynamo bola hromadnou evakuáciou približne 400 tisíc Nemcami obkľúčených spojeneckých - britských, francúzskych a belgických - vojakov z pláží a prístavu francúzskeho mesta Dunkerque. Prebehla medzi 27. májom a 3. júnom roku 1940. Pre dosiahnutie vysokej kvality obrazu, Nolan nakrúcal film vo formáte IMAX 15/70 mm a Super Panavision 65 mm.

Iba v kinách a kinosálach IMAX®, budú tieto sekvencie pokrývať celé IMAX plátno a divákom tak ukážu o 40 percent viac obrazu, vo výnimočnej hĺbke, ostrosti i farbe.
Čo je technológia IMAX®. Technológia IMAX® (Image MAXimum) bola predstavená verejnosti už v roku 1970, odkedy prešla množstvom zmien a vylepšení. Svojím divákom tak dnes ponúka pôsobivý zážitok zo sledovanie obrazu a priestorového zvuku, posúva na celkom novú, vyššiu úroveň. Každá IMAX® premietacia sála je navrhnutá tak, aby diváci mali pocit, že sa nachádzajú priamo v centre filmového deja. Väčšina štandardných hľadísk je dlhá a široká s plátnom umiestneným na konci miestnosti tak, aby diváci naň videli čo najlepšie.
IMAX® sály - sú konštruované, aby divákov dostali bližšie k plátnu, aby sedeli v čo najlepšom zornom uhle. Obrovské IMAX plátno sa rozpína takmer od podlahy až k stropu a od jedného okraja po druhý. Dokonca je aj celkom inak vykrojené, ako bežné plátna – nie je iba širšie a vyššie, ale má aj výraznejšie krivky – čo dotvára úžasný spektakulárny zážitok bez ohľadu na to, v ktorej časti hľadiska sedíte.

Pre porovnanie, v súčasnosti najväčšie kinoplátno na Slovensku je takmer 2,6 krát menšie ako v jedinej IMAX® sále kina CINEMAX BORY na Slovensku, ktoré je široké 23 metrov a vysoké 13,5 metra. Obrazová zložka sa vďaka novým 3D technológiám a priestorovému IMAX zvukovému systému, rozšírila o ďalšie dimenzie, ktoré umožňujú - maximálny filmový zážitok.

V akom IMAX® formáte, by ste mali vidieť film Dunkirk?
Väčšia časť filmu Dunkirk (tvorcovia nezverejnili presný kvantitatívny pomer), boli zaznamenané novými 2D IMAX®70 mm kamerami a zvyšné scény podstúpili proces špeciálnej úpravy zvuku i obrazu a preto je každé premietanie v IMAXe – či už filmové, laserové alebo digitálne - kvalitnejšie ako iné formáty.
Technológia IMAX® bola pri svojom vzniku založená na 70-milimetrovom filmovom páse, aby ponúkala lepšiu alternatívu oproti klasickému 35-milimetrovému filmu. V tom čase neexistovali digitálne či laserové možnosti. Keď už bolo jasné, že sa spoločnosť nevyhne prechodu na digitálne technológie, IMAX® sa rozhodol vytvoriť novú generáciu digitálnych kamier, premietačiek a softvérov, ktoré by formát ďalej vylepšovali.
Väčšina IMAX® kín prešla na digitálne technológie, no niektoré pôvodné kiná naďalej využívajú klasické filmové premietanie, alebo kombináciu oboch. Oba formáty (klasický i digitálny), však ponúkajú veľkolepý zážitok.
V kinách IMAX® s digitálnym premietaním a vybavenými xenonovými lampami (kino CINEMAX BORY IMAX®), budú scény filmu Dunkirk, zväčšené do pomeru strán 1:1,9.

Prečo si Christopher Nolan zvolil filmový pás namiesto digitálnej technológie?
Každý formát má medzi filmovými režisérmi svojich fanúšikov a Ch. Nolan je dlhoročným fanúšikom filmovej suroviny – najmä filmového formátu IMAX® – ako sprostredkovateľa príbehu. Film Dunkirk bol z väčšj časti nakrútený filmovými kamerami IMAX® a preto chce Ch. Nolan, aby bol v tomto formáte aj premietaný na celom svete.
Predpredaj vstupeniek na premiéru filmu DUNKIRK v bratislavskom kine CINEMAX BORY

Zdroj: Continental film

BABY DRIVER - PREMIÉRA 27. 07. 2017
Žáner: akčné krimi

O filme...
Akčné krimi Edgara Wrighta rozpráva príbeh hudbou posadnutého mladíka menom Baby (Ansel Elgort), ktorý robí šoféra bankovým lupičom. Keď sa zamiluje do čašníčky Debory (Lily James), chce dať zbohom kriminálnej minulosti a začať nový život so ženou svojich snov. Jeho šéf (Kevin Spacey) sa však najlepšieho únikového šoféra tak ľahko nevzdá...

RÉŽIA Edgar Wright
SCENÁR Edgar Wright
PRODUKCIA Tim Bevan, Eric Fellner, Nira Park
HUDBA Steven Price
HRAJÚ Ansel Elgort, Lily James, Kevin Spacey, Jon Hamm, Jamie Foxx
PRÍSTUPNOSŤ od 12 rokov
JAZYKOVÁ VERZIA slovenské titulky

Zdroj: Itafilm

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.