Aby ste leto nestrávili utopení vo vlastnom pote

Letné mesiace sú tu a tak bude každý z nás hľadať aspoň nejaké miestočko na ochladenie. Že nemusíte chodiť ďaleko, či inštalovať hneď klimatizáciu, vás presvedčí nový ventilátor.

Ventilátory čiže ventilátory
"Ide o najlacnejší a najjednoduchší spôsob, ako si poradiť s horúčavou. Stolové a stojanové ventilátory sú momentálne najžiadanejšie, pretože sú finančne dostupné a je možné s nimi veľmi ľahko manipulovať. Ak vám vadí klasický vzhľad ventilátora s točiacimi sa lopatkami, pozerajte po tzv. stĺpových ventilátoroch. Dbajte však pri výbere predovšetkým na bezpečnosť a vyberajte stabilné ventilátory napríklad s protišmykovými prvkami. U stolových ventilátorov, ktoré možno inštalovať priamo na pracovný stôl, konferenčný alebo nočný stolík, postačí vrtuľa s priemerom 25 cm. Do väčších miestností by sme mali umiestniť stojanový vetrák s priemerom hlavice 40 cm. Štandardom by mala byť možnosť nastavenia niekoľkých rýchlostí otáčania vrtule," radí Iva Pavlousková, tlačová hovorkyňa spoločnosti Datart.

Dyson AM09 s inovatívnou technológiou Jet Focus

Vďaka nej vie dokonale vychladiť celú miestnosť alebo priamo osviežiť len vás. Jeho prevádzka je o 75% tichšia kvôli prepracovanejším dráham vzdušného prúdenia a novému aerodynamickému difuzéru.

Trendový ventilátor Dyson AM09 získal tiež vďaka svojmu prepracovanému akustickému riešeniu ocenenie „Tichá značka“ (Quiet Mark) od The Noise Abatement Society. Okrem týchto nesporných vlastností ho využijete celoročne, dokonca aj v zime – dokáže totiž tiež vykurovať. Je bezlopatkový a tak tvarom pripomína skôr štýlové reproduktory, ako ventilátor. Nestrávte leto utopení vo vlastnom pote, buďte hot & cool. Nájdete na: http://shop.solight.sk/

Stĺpový ventilátor Dyson AM07

Ventilátor v elegantnom striebornom prevedení, ktorý so svojím netypickým tvarom a absenciám vrtule vytvorí vkusný doplnok vasej domácnosti a navyše je bezpečný pre malé deti ai zvířata. Osvieži vás silným prúdom vzduchu, ale zároveň si ho môžete užiť o 60% tichšie. Disponuje technológiou Air Multiplier k okamžitému osvieženiu, časovačom s nastavením pätnásť minút až deväť hodín, diaľkovým ovládačom a režimom oscilácie. Cena je 434,9 €.

Stolový vetrák G3Ferrari G5V002

Ventilátor s ochranným drôteným krytom sa môže pochváliť výkonným a veľmi tichým motorom. Máte možnosť si vybrať z 3 rýchlostí a aj na tie najpomalšie otáčky jeho efekt pocítite. Priemer vrtule je 40 cm a výška 58 cm. Cena je 40,38 €.

Vreckový vetrák BEPER 70262 Milo

Oceníte ho najviac v MHD alebo kancelárii bez klimatizácie. O pohon dvojice lopatiek sa stará elektromotor, ktorý získava energiu pre prevádzku z dvojice výmenných AA batérií. Vysoký je 10 centimetrov, váži iba 60 g a ich vyrába sa v mnohých farebných prevedeniach.

Cena je 2,99 €.

Tohtoročným hitom potom budú ochladzovače vzduchu, ktoré využívajú cirkuláciu vzduchu okolo chladnej vody alebo ľadových kapslí. "Tohtoročným hitom budú jednoznačne ochladzovače vzduchu. Sú výkonnejšie ako ventilátory a lacnejšie ako klimatizácia, sú niečo medzi tým," hovorí Iva Pavlousková z Datartu.

Ochladzovač vzduchu
"Ochladzovače vzduchu kombinujú výkonný ventilátor s funkciou ochladzovania pomocou chladnej vody alebo kapsúl s ľadom. Vďaka týmto vlastnostiam sú výhodnou voľbou pre letné osvieženie v miestnosti. Sú lacnejšie ako mobilné klimatizácie a vzduch v miestnosti dokážu ochladiť oveľa viac ako samotné ventilátory," dopĺňa Iva Pavlousková.

Ochladzovač vzduchu G3Ferrari G50023

Model vás poteší zaujímavým dizajnom, ale aj praktickými funkciami. Napríklad si môžete vybrať jednu z troch rýchlostí cirkulácie ochladeného vzduchu. Nechýba ani funkcia smerovania prúdu vzduchu, filter pre jeho čistenie alebo funkcia osviežovača, ktorá prevonia miestnosť. Súčasťou ochladzovača je nádržka na vodu a ľadové kapsule s kapacitou 2,5 l a jedno naplnenie vydrží fungovať 8-10 hodín. Cena je 110,81 €.

g3ferrari g50023

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.