Navštevujte s deťmi ZOO

Zima sa nám nadobro prehupla do leta a preto sa niet čo čudovať, že namiesto toho, aby rodinky trávili čas doma pri televízore, vyberajú si niečo lepšie – navštevujú dlho plánované miesta, napríklad ZOO.

kone 1200x800

Kontakt so zvieratami

Deti potrebujú kontakt so zvieratkami a práve preto, ak máte možnosť a hlavne naskytne sa vhodná príležitosť, vezmite svoje ratolesti do ZOO. V blízkom okolí určite nájdete ZOO. Na Slovensku ich máme hneď niekoľko – napríklad Bojnická ZOO, ZOO Kontakt na Liptove, Bratislavská ZOO, Košická ZOO. Ak máte možnosť, pokojne môžete zájsť do ZOO v okolitých štátoch – napríklad do Viedne alebo do Zlína. Možno sa nebudete vedieť orientovať v tom, akú kozmetiku na kone používajú v ZOO. Lepšie však budete vedieť vysvetliť deťom, aké rozdiely sú medzi zvieratkami, ktoré doteraz videli len v obrázkových knižkách.

Vyberajte si len príjemné letné dni

ZOO samozrejme môžete navštíviť aj v inom ročnom období. Cez letné mesiace však môžete využiť to, že vaše ratolesti majú prázdniny a vám nebude robiť problém vziať dieťa do ZOO kedykoľvek aj počas týždňa, kedy je menšia pravdepodobnosť, že bude ZOO až tak preplnená. Nie všetci rodičia si totiž budú môcť vziať dovolenku počas týždňa.

Pozor si dávajte ale najmä na počasie. Príliš vysoké teploty nebudú ideálne, nakoľko silné slnečné lúče môžu spôsobiť úpal nielen vám, ale najmä vašim deťom. A čo je ešte horšie, zvieratá sa budú pred extrémnymi teplotami schovávať dovnútra, čiže šanca, že uvidíte takého tigra alebo leva bude minimálna. Vyberajte si dni, kedy bude pod mrakom, ale zároveň teplo. Príliš veľké horúčavy by vás lákali skočiť do jazierka medzi ryby, ktoré majú v ZOO, čo by samozrejme zamestnanci ZOO a ani zvieratá neocenili.

Bude to zážitok

Či už budete deťom ukazovať to, ako sa hrajú slony, žirafy, alebo im budete vysvetľovať, aké akvarijné rastlinky rastú v akváriách, uvidíte, že takýto výlet sa im bude rozhodne páčiť a budú naň ešte dlho spomínať.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.