Vianočné medovníčky v hodine 12.

Tie z nás, ktoré nestíhali piecť, alebo sa im nepodarili medovníčky, nemusia strácať nádej. Vyskúšať môžu nasledujúci recept, ktorý zaručí, že medovníky budú hneď mäkké.

vianoce perniky110x688

Medovníčky

Naše staré mamy a amy poznali mnohé recepty na medovníky, ktoré boli určené na konzumovanie ale aj ako dekorácie. Tvrdé medovníky postačí deň pred zdobením zabaliť do igelitového vrecka s chlebíkom, alebo kôrkou chleba. Tvrdosť medovníkov gazdinky dokážu ovplyvniť pri príprave cesta. Zapamätajte si, že ak prekročíte množstvo odporúčaného medu, medové pečivo budete tvrdšie. Pri dekorovaní polevou z bielkov, potrite medovníky rozšľahaným vajcom až po upečení.

Recept na Vianočné medovníčky

P O T R E B U J E T E: 300 g medu, 300 g krupicového cukru, 300 g masla – tuku, 4 vajcia, 100 ml mlieka, 2 ČL jedlej sódy, 1 ČL škorice, 10 ks rozdrvených klinčekov, ½ ČL mletého badiánu, ½ ČL anízu, 1 PL kakaa, 800 g hladkej múky

P O S T U P:
Med, cukor, maslo a žĺtky dobre premiešajte, potom pridajte mlieko a korenie. Znovu premiešajte, pridajte múku a sneh z bielkov. Dobre spracujte, vytvoríte bochníček a vložíte ho do múkou vysypanej nádoby. Prikryjete a necháte oddychovať 12 hodín v chladničke.

Domáca poleva

Pred zdobením nechajte medovníčky minimálnej eden deň oddýchnuť, aby vám poleva dobre držala.

P O T R E B U J E T E: vaječné bielka, práškový cukor – 1 bielok/140-150g , trochu citrónovej šťavy, 1–2 ČL zemiakového škrobu Solamyl.

P O S T U P:
Všetky suroviny zmiešajte. Hotová poleva nesmie byť riedka ani príliš hustá. Hustotu upravujete citrónovou šťavou a solamylom.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.