Vianoce v podaní moderátorky Anety Pariškovej

Napísal Michaela Conzarová 12. december 2016

Máme za sebou už tretiu adventnú nedeľu a my pokračujeme vo vianočnej ankete, v ktorej sme sa pýtali našich  slovenských umelcov a moderátorov, ako oni prežívajú vianočné sviatky, kde a s kým ich budú tráviť tento rok.

aneta pariskova1200x800

S kým a kde budete tráviť Vianoce?
Budeme u babky a dedka v Košiciach. V malom trojizbovom byte nás bude opäť plno – babka, dedko, ja s tromi synmi, môj brat so ženou a malým synčekom. A určite ešte niekto. Veď na východe mám tety, ujov, sesternice, bratrancov, kmotru, krstného syna, veľa kamarátov. A všetci sú u nás vítaní a teším sa na nich :-).

Aké zvyky uprednostňujete, čo nebude chýbať na štedrovečernom stole?
Na Vianociach je krásne, že očakávam, že budú také isté ako minulý rok, s tými istými tradíciami. Kapustnica, kapor, zemiakový šalát, bobaľky s makom, oblátky s medom. Polnočná v kostole. A predsa to tento rok asi bude trošku iné. „Tichú noc“ moji chlapci vedia zaspievať, teraz sa naučili a každý deň si opakujú „Otčenáš“, „Zdravas“ a „Sláva Otcu“, aby sa mohli pri štedrovečernom stole modliť spolu s nami, dospelými.

Ste za umelý stromček alebo pravý?
Mám radšej pravý stromček, jeho vôňu, ktorá patrí k Vianociam.

Radšej darčeky dávate alebo dostávate?
U nás nosí darčeky Ježiško. Mne robí najväčšiu radosť rozžiarený úsmev mojich detí.

Aký dar by vás pod stromčekom potešil a prekvapil?
Pod stromčekom mi k šťastiu naozaj stačia radostné výkriky mojich detí. Teším sa, že sme všetci zdraví – moji chlapci, rodičia, brat s rodinou a že sme spolu. Veď o tom sú Vianoce.

Zdroj foto: Archív Aneta Paríšková

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.