Päť otázok pre Vladimíra Voštinára

Napísal Michaela Conzarová 02. december 2016

Obľúbený slovenský moderátor Vladimír Voštinár, nám čo to prezradil o vianočných zvykoch, ktoré majú zaužívané v kruhu rodiny, kde ich trávia a jeho „skromné“ želanie, čo by si „doprial“ pod stromček...

vlado vostinar joj1200x800

S kým a kde budete tráviť Vianoce?
Pred pár rokmi sa nám zapáčilo, mať každé Vianoce iné. "Vianocovali" sme už na horách v prenajatej chate, aj v zahraničí, minulý rok sme boli všetci u sestry v Prahe a teraz budeme pre istotu doma. Vyzerá to ako klasika, ale pre mňa to bude po rokoch zase zmena. No a počas sviatkov obehneme celú rodinu.

Aké zvyky uprednostňujete, čo nebude chýbať na štedrovečernom stole?
Pochádzam z prostredia, kde sa výnimočné zvyky nepestovali. Iba tie najtradičnejšie. Dokonca som výrazne zjednodušil ešte jeden. A to prípitok pri stole pred večerou. Vždy som sa pri ňom cítil veľmi trápne a tak som ho obmedzil na strohé „šťastné a veselé“. Ale inak mávame celkom pekné Vianoce.

Ste za umelý stromček alebo pravý?
Už niekoľko rokov máme umelý. Ak sme aj cez Vianoce preč, tak je to praktickejšie. Dopredu viem , aký stromček ma čaká, kde bude stáť a viem aj čo s ním po Vianociach.

Radšej darčeky dávate alebo dostávate?
Darčeky radšej dávam, ale neviem ich kupovať. Rozumej, vyberať. Nedarí sa mi odhadnúť, aký by mohol spraviť radosť. A tak sa často stáva, že s radosťou dávam niečo, čo sa nikomu nepáči. Aj teraz mám hlavu v smútku, čo napíšem ježiškovi pre moju ženu. Je to fakt ťažké, lebo má MŇA a nič krajšie sa už vlastniť nedá. :-)))

Aký dar by vás pod stromčekom potešil a prekvapil?
Jednoduchý, maličký, úprimný. Manžetové gombíky s diamantmi, akcie Googlu, malý domček na Floride, alebo niečo podobné. Je to jedno. A nezáleží ani na tom, kto mi to daruje. Dôležité je, aby ste mi to darovali s úprimnou radosťou. Vianoce sú predsa o tom. Či? :-)

Foto: TV JOJ

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.