Aké sú ideálne vianočné darčeky?

Do Vianoc zostáva ešte pár týždňov, dosť času na zháňanie a vyberanie darčekov pre rodinu, blízkych aj priateľov. Ak pozorne načúvate počas celého roka, po čom najbližší túžia, máte jasnú predstavu o ideálnom darčeku.

Čo však, ak obdarovaný má všetko, prípadne vôbec netušíte, čo by ho potešilo? Máme pre vás zopár tipov, ktoré nepochybne potešia každého...

Aj keď podstata Vianoc nie je o darčekoch, ale o blízkosti rodiny a prežívaní tohto prekrásneho obdobia s ľuďmi, ktorí sú nám blízki, tie darčeky tam jednoducho patria. Ako pozornosť pre tých, ktorých milujeme.

Určite sa môžeme zhodnúť na tom, že ideálny darček je taký, ktorý je darovaný od srdca. Vôbec nemusí stáť veľa peňazí, zvyčajne sú to dary, ktoré nemajú veľkú finančnú hodnotu, ale sú napríklad vyrobené ručne. Najviac sa asi darčekom tešia deti, ktoré ešte veria na „zázrak Vianoc“ a ktorým stále nosí darčeky Dedo Mráz, Santa Klaus alebo iný bradatý ujo. Mnohé rodiny si zaviedli vlastné vianočné pravidlá, podľa ktorých si pod stromčekom nájdu len nejakú maličkosť alebo si zrealizujú „secret santu“, podľa ktorého obdarujú len toho, koho si vopred tajne vyžrebujú.

Praktické darčeky

matejovsky2

 Inšpirácia - Matějovský  

Stávkou na istotu sú darčeky, ktoré sú praktické a obdarovaný ich vo svojom živote určite využije. No zároveň by mali mať akúsi pridanú hodnotu. „Tipom na takýto druh darčeku môže byť napríklad exkluzívna posteľná bielizeň, vyrobená z toho najkvalitnejšieho materiálu a s atraktívnymi motívmi. Prípadne limitované edície posteľnej bielizne, ktoré vznikli ako spolupráca s módnou návrhárkou či maliarkou a ktoré sa vyznačujú motívmi ich práce,“ prezrádza Alena Samková, riaditeľka spoločnosti Matějovský, tradičnej českej značky posteľných obliečok a bytového textilu.

matejovsky1

 Inšpirácia - Matějovský 

Gurmánske Vianoce

Pre labužníkov, ktorí si vedia život vychutnávať, sú ideálnymi darčekmi napríklad kvalitná čokoláda, víno, exkluzívna odrodová káva, rôzne čajové kolekcie či rozliční pomocníci do kuchyne alebo na varenie. Gurmáni sa potešia aj zážitkovým darčekom, či už ide o kurz varenia, degustácie, návšteva obľúbenej reštaurácie, prípadne poukaz na donášku z nej. Krok vedľa nespravíte ani kuchárskou knihou.

Pre módnych nadšencov

Skvelým darčekom, ktorý rozžiari oči všetkým, čo sa radi pekne obliekajú a dávajú si záležať na svojom výzore, sú módne kúsky ich obľúbenej značky. Týmto môžete podporiť aj lokálnych slovenských návrhárov, ktorí ponúkajú nádherné jedinečné veci v rôznych cenových hladinách. Ak si nie ste istý výberom, určite obdarovaného neurazí poukážka do milovaného obchodu, kde si vyberie sám.

Prajeme vám šťastné a veselé Vianoce a veľa potešenia pri rozbaľovaní darčekov!

 Zdroj foto: Matějovský

 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.