Nový vianočný album FATS JAZZ BAND - hudobná upútavka

Nie je jednoduché vydať album s vianočnými piesňami, ktorý by nebol gýčový alebo presladený. FATS JAZZ BAND pod vedením významného slovenského klaviristu, saxofonistu a aranžéra, Ladislava Fančoviča, práve vydal vianočný album SWINGIN‘ CHRISTMAS.

cd_swingin_christmas

Vianočný album SWINGIN‘ CHRISTMAS, ktorý sa nedá opísať inak než ako SVIEŽI, VKUSNÝ a DUŠU POHLADZUJÚCI. Kapelník Fats Jazz Bandu Ladislav Fančovič o albume povedal: „Som nesmierne rád, že sa nám podaril nahrať album, ktorý obsahuje štyri či päť veľmi známych amerických vianočných piesní, ale zvyšok CD sú úplne neznáme a dokonca aj dve české zimné piesne. Málokto si vlastne uvedomuje, že piesne ako „Let It Snow“ alebo „Santa Claus Is Coming To Town“ či „White Christams“  vznikli vlastne v období vrcholiaceho swingu. Aranžmány, ktoré na CD nájdete sú transkripciami originálnych nahrávok z 30. až 50. rokov. V niektorých prípadoch bolo nutné Fats Jazz Band dokonca rozšíriť o hosťujúcich hudobníkov, aby sme zachovali pôvodný aranžmán väčšieho orchestra. Na CD sme použili aj niekoľko typicky vianočných, veselých nástrojov ako roľničky, zvonkohru, čelestu či vibrafón. Som nesmierne rád, že sa nám podľa mňa podarilo urobiť vkusný, hravý a pritom profesionálne dotiahnutý album, z ktorého je cítiť dlhoročnú prípravu a ktorý nebol šitý horúcou ihlou na poslednú chvíľu.“ .

Na novom albume SWINGIN’ CHRISTMAS nájdete 12 známych, ale aj menej známych, no o to čarovnejších skladieb s vianočnou alebo zimnou tematikou. Nechýbajú na ňom známe americké vianočné pieste ako „Jingle Bells“„White Christmas“ či „Let It Snow“, ktoré sú samozrejme transkripciami nahrávok z 30. a 40. rokov, čiže sú plné čistokrvného autentického swingu alebo nežných romantických tónov. Na album Fats Jazz Band zaradil aj dve nádherné české piesne: „Jen tiše padá sníh“, ktorý pôvodne naspievala Jiřina Salačová v roku 1946 a skladbu „Jako loňský sníh“, pôvodne nahranú Arnoštom Kafkom v roku 1941 s orchestrom Karla Vlacha. Perlička na CD je skladba „Frosty The Snowman“, kedy Fats Jazz Band na moment mimoriadne opustil čisto akustické nahrávanie bez použitia playbackov a vokálne trio je „prifarbené“ rovnako, ako ho v roku 1950 nahrali spôsobom zrýchlenia magnetofónového pásu „Nat King Cole“ s vokálnym triom „The Singing Pussycats“ na svoj vianočný album. Album končí jedným z najkrajších zimných duetov, skladbou „Baby It’s Cold Outside”, ktorá vo Vás zanechá mäkký pocit ticho padajúcich snehových vločiek na strechy a stromy za oknami teplej obývačky.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.