Pozvánka na Advent v okolí Viedne

Napísal Dolné Rakúsko 12. november 2019

Vďaka svojej optimálnej polohe na juhu Viedne sú vianočné trhy vo Viedenskom lese a vo Viedenských Alpách väčšinou pohodlne dostupné verejnou dopravou, a preto sú ideálnym miestom na jednodňový výlet.

Miesto, kde sa deťom rozžiaria oči.

Adventné trhy vo Viedenskom lese sú rovnako pestré ako adventný kalendár v detskej izbe. Pred hradom v Bad Vöslau pobehujú živé vianočné stromčeky a rozprávkové postavičky. Na hrade Neuhaus sa zjaví aj Perinbaba, ktorá zatrasie svojou perinou a porozpráva deťom príbeh. Na cestu do minulosti vás zavedie prehliadka historických miestností bývalého poľovníckeho zámku Habsbursko-lotrinskej dynastie, ktorá je exkluzívne prístupná návštevníkom adventných trhov aj mimo prevádzkových hodín hotela a seminárov.

Vianočný trh na renesančnom hrade Rosenburg

rosenburg19

Prepychový advent: s kulisou hradov a zámkov

Chutný punč, horúce gaštany a láskyplné remeslá možno v Dolnom Rakúsku obdivovať a vychutnávať v mimoriadne príjemnej a historickej atmosfére. Keď teplota značne poklesne, stúpne na dolnorakúskych hradoch, v opátstvach a na zámkoch rozjímavá nálada. Niet divu, veď tu možno nájsť idylické, s láskou ozdobené vianočné trhy, ktoré návštevníkov očarúvajú výrobkami a pečivom vlastnej výroby. V adventom čase môžete zažiť kráľovskú adventnú atmosféru na hradoch Grafenegg a Schloss Hof, vianočné chvíle v opátstvach Göttweig a Seitenstetten, alebo historické vianočné trhy na hradoch Schallaburg, Rosenburg a zrúcanine Aggstein.

Vianočný trh na renesančnom hrade Schallaburg

schallaburg19

Miesto, kde je zimná túra tradíciou.

Zamrznuté potoky a zasnežené hory sú jedinečnými prírodnými lokalitami adventných trhov typických pre tento región. Vo Viedenských Alpách je návšteva útulných vianočných trhov často spojená so zimnou prechádzkou. Na hradnom kopci vysoko nad mestom Kirschlag v ruinách hradu si pri pití punču môžete vychutnať dokonalý pohľad na kopce pohoria Bucklige Welt. V elegantnom zámku Reichenau sa návštevníci môžu prechádzať medzi stánkami vianočných trhov v obci Rohr im Gebirge a ochutnať šunku z diviny pripravenú podľa starého receptu, údeného pstruha a šklbance.

Zdroj foto: (c) Dolné Rakúsko

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.