Tip na darček pre milovníkov kávy

Napísal Simona Klérková 10. december 2018

Darujte pod stromček darček, ktorý vás každé ráno postaví na nohy a kedykoľvek počas dňa vám naservíruje šálku kávy presne tak, ako ju milujete. S jeho pomocou sa blysnete aj pred návštevou, keďže káva v jeho podaní chutí ako z tej najlepšej talianskej kaviarne.

winter cappuccino

Z histórie

Pitie kávy sa na rozdiel od jej pestovania, rozšírilo už v 15. storočí mimo oblasti Arabského polostrova do blízkych krajín Orientu, kde v jednotlivých mestách vznikali hojne navštevované kaviarne. V roku 1517 priviezla turecká vojenská výprava kávu z Egypta do Carihradu. Požívanie kávy sa v Turecku stalo vášňou a odtiaľ sa tento zvyk postupne rozšíril aj do ostatných európskych krajín. Hoci išlo najskôr o veľké prístavné mestá (Benátky, Marseille, Amsterdam, Londýn, Hamburg), do konca 17. storočia sa podávanie kávy v kaviarňach výrazne rozšírilo aj do vnútrozemia a stalo sa bežným takmer vo všetkých krajinách Európy.

Expert na espreso aj kapučíno Orava ES-150

Darujte (si) na Vianoce majstra baristu – pákovýespreso kávovar Orava ES-150. Káve skutočne rozumie a je stvorený tak, aby pri príprave espresa zohľadnil všetky nevyhnutné faktory pre dokonalý výsledok: má tlak 15 barov, ľahko vyberateľnú 1,9-litrovú nádobu na vodu a páku na vloženie zomletej odrody vašej obľúbenej kávy ako profesionálne kávovary. Na esprese tak dokáže vyčarovať tip-top zlatistú krému, ktorá mu dodáva bohatú chuť a podmanivú arómu. Vďaka napeňovacej dýze si hravo poradí aj s prípravou chutného kapučína. Do predhriatych šálok, samozrejme. V pohodí domova vám pripraví kávu a kávové nápoje ako v pravej talianskej kaviarni. Môže byť váš za 79 €. V e-shope Oravy nájdete aj širokú ponuku delikátnej kávy Grandecoffee vo forme mletej kávy, kávových podušiek aj kávových kapsúl – ak ich kúpite spolu s espresso kávovarom, potešenie z kávy si budete môcť vychutnať okamžite po doručení zásielky a rozbalením darčeka pod vianočným stromčekom! www.orava.eu           

orava coffe

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.