Vychutnajte si sviatočné chvíle so sladkými dobrotami

Kúzelné vianočné obdobie klope na dvere. Niektorí sa tešia na sviatočnú atmosféru, iní na oddych a tí najmenší na darčeky. Väčšina však očakáva predovšetkým čas pokoja a mieru, ktorý prežijú so svojimi najbližšími.  

vianoce haribo 1217

Tradičné sladkosti ako vanilkové rožky, linecké a mnohé ďalšie sú evergreeny, ktoré nikdy neomrzia. Skúste ale tieto sviatky pripraviť guličky z bielej čokolády doplnené gumovými medvedíkmi HARIBO. Použiť môžete klasické ovocné cukríky, ale aj ich mini podobu. Deti ich budú milovať!A ten je na Vianoce spojený hlavne so spoločnými chvíľami strávenými pri sviatočnom stole plnom lahodných pokrmov. Prekvapte tento rok svojich najbližších a priateľov originálnymi sladkosťami a dezertom. Inšpirujte sa receptami s HARIBO cukríkmi a užite si sladkú vianočnú atmosféru. 

Guličky z bielej čokolády s HARIBO medvedíkmi

P O T R E B U J E T E: 310 g bielej čokolády, 5 lyžíc masla, 3 lyžice smotany, štipka soli, hrsť želatínových medvedíkov (nakrájaných na malé kúsky), práškový cukor na obalenie guličiek

P O S T U P:
Na miernom ohni zohrejeme bielu čokoládu, maslo, smotanu a štipku soli. Keď sa všetky ingrediencie rozpustia, pridáme medvedíkov. Zmes necháme 2 až 3 hodiny stuhnúť v chladničke. Zo stuhnutej hmoty vytvarujeme guličky a obalíme ich práškovým cukrom.
Vianoce nie sú len o cukrovinkách. Pripravte si tiež lahodný dezert, ktorý poteší všetkých milovníkov sladkého. Servírovať ho môžete po sviatočnom obede, ale i hosťom na Silvestra.

Vianočná torta

P O T R E B U J E T E: (priemer formy 20 cm, 5 vajec, 150 ml oleja, 150 ml vody, 220 g krupicového cukru, 310 g hladkej múky, 10 g kakaa, 1 prášok do pečiva

P O S T U P:
Vajíčka vyšľahajte do peny a postupne pridávajte olej, vodu a cukor. Zmiešajte múku, kakao a prášok do pečiva, preosiatu múčnu zmes pridajte k vyšľahaným vajíčkam a miešajte ručnou metličkou. Pečte 60 minút na 150 oC.

Krém z mascarpone

P O T R E B U J E T E: 500 ml smotany na šľahanie 33 %, 1 balenie mascarpone , 400 g cream cheese (môžete nahradiť smotanovým syrom Philadelphia alebo Gervais), Cukor podľa chuti

P O S T U P:
Všetky suroviny zmiešajte, vyšľahajte a pripravte hladký krém. Mal by byť ľahko riedkej konzistencie.
Zdobenie
Do väčšej nádoby, ideálne sklenenej, striedavo vrstvite korpus a krém. Po obvode nádoby naaranžujte perníčky a želatínových medvedíkov. Docielite tak nielen skvelú chuť, ale aj efekt, ktorý ulahodí vašim očiam.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.