Vianočný manuál zdobenia

Príprava na vianočný čas býva pre mnohých z nás plná povinností, stresu z nesplnených úloh, či nákupu darčekov. Pritom stačí navštíviť papiernictvo a s pár pomôckami vytvoríte kúsky, aké v obchode nenájdete.

Navyše si pri tvorbe oddýchnete a ak do nej zapojíte partnera alebo dokonca aj deti, zažijete spolu krásny predvianočný čas.

Úloha č. 1 – adventný kalendár

Aj keď ponuka adventných kalendárov v obchodoch je naozaj lákavá, vlastnoručne vyrobený kalendár poteší oko aj srdce každého dieťaťa. Stačí si pripraviť 24 vrecúšok a drobností do nich, samolepiace háčiky Command od 3M a môžete sa pustiť do práce. Vyberte si miesto, kde kalendár vytvoríte – skriňa, stena, zábradlie schodiska alebo si pripravte maketu stromčeka, nalepte háčiky, zaveste vrecúška s darčekmi a kalendár je hotový. Po vyprázdnení vrecúšok môžete háčiky použiť napríklad na zavesenie vianočných pozdravov, ktorými vás blízki potešili tento rok. Keď už háčiky nebudete potrebovať, ich odlepenie je veľmi jednoduché a nenechajú žiadne stopy ani na stene. Zospodu háčika bude vyčnievať kúsok lepiacej pásky, potiahnite ho smerom dole a ťahajte tak dlho, pokiaľ sa celá páska spolu s háčikom  neuvoľnia od povrchu. Nezabudnite, že pásku nikdy neťaháme smerom k sebe, ale dole.

Úloha č. 2 – vianočný stromček

Symbolom Vianoc je krásny zelený stromček, vyzdobený presne podľa vkusu majiteľa. Či už postavíte stromček živý alebo umelý, na začiatku adventu alebo až na Štedrý deň, zaberie dosť miesta a tomu živému sa treba starať o prísun vody a o opadané ihličie. Ak aj vy bojujete s tým, kam stromček umiestniť, vyskúšajte tento rok 2D stromček vytvorený na stene.  Premyslite si, aký veľký chcete, pripravte si priesvitné samolepiace háčiky Command od 3M a nalepte ich na stenu na pomyselný vrchol a konce vetvičiek stromčeka. Zaveste na ne svetelnú reťaz alebo konáriky čečiny a potom podľa vlastnej fantázie rozmiestnite na tieto vetvičky alebo na ďalšie háčiky vianočné ozdoby. Po Vianociach háčiky odstránite rovnako jednoducho ako pri adventnom kalendári.

Ako vytvoriť 2D vianočný stromček 

Úloha č. 3 – vianočné ozdoby

Sú to síce čačky mačky, ale potešia o to viac, že budú vytvorené vlastnou rukou. Farebnými dekoračnými páskami s trblietkami Expression Glitter Tapes od 3M môžete ozdobiť polystyrénové gule alebo zvončeky a nepotrebujete na to toľko skúseností a času ako pri patchworku so stužkami. Alebo samolepiace pásky nalepte na výkres, vystrihnite požadovaný tvar a máte krásnu farebnú ozdobu na stromček alebo na adventný veniec. 

Presný postup na výrobu vianočných ozdôb s dekoračnými páskami 

Úloha č. 4 – vianočné pozdravy a menu

Tiež sa počas Vianoc uchýlite k rýchlemu poslaniu vianočného vinšu v hromadnej smske všetkým kontaktom v telefóne? Skúste tento rok svojich najbližších prekvapiť vlastnoručne vyrobeným vianočným pozdravom, ktorý príde tradičnou poštou alebo im ho osobne hodíte do schránky. Pripravte si výkresy, dekoračné pásky s trblietkami Expression Glitter Tapes od 3M a začnite tvoriť. Aj vianočné menu bude vyzerať slávnostnejšie, keď bude ozdobené dekoračnou páskou s trblietkami.

Úloha č. 5 – FINÁLE – vianočné darčeky

Svietiť môže nielen vianočný stromček, ale aj darčeky pod ním. Použite tento rok na ozdobu darčekov namiesto stužiek trblietavé dekoračné pásky, ktorými môžete aj na obyčajnom jednofarebnom baliacom papieri vytvoriť fantastické dekorácie. Postup je jednoduchý – zabaľte darček do papiera, nastrihajte si kúsky trblietavých dekoračných pások Expression Glitter Tapes od 3M a môžete tvoriť – hviezdy, stromčeky, diagonálne farebné pásy alebo páskou prilepte na darček kúsok čečiny alebo kytičku sušenej levandule. Darček bude nielen krásne vyzerať, ale aj voňať. Ak pre každého z blízkych vytvoríte samostatný dizajn balenia, nebudete musieť použiť ani menovky na darčeky.

Vianoční pomocníci (produktové tipy):

Dekoračné pásky s trblietkami Scotch Expressions Glitter Tapes: Hodia sa na balenie darčekov a výrobu rôznych dekorácií, výborne držia na papierovom povrchu.  Páska je 15 mm široká a 5 metrov dlhá, dostupná v rôznych farbách - strieborná, zlatá, červená, ružová, fialová, červená, čierna, zelená, modrá a oranžová. Odporúčaná cena:  2,80 EUR

Lepiaca páska Scotch Gift Wrap Tape: Vďaka jej priehľadnému a hladkému povrchu je na papieri takmer neviditeľná, ideálna pre balenie darčekov. Súčasťou lepiacej pásky s rozmermi 19 mm x 7,5 m je tiež šikovný dávkovač. Odporúčaná cena: 1,80 EUR

Háčiky Command Hooks: Nalepovacie háčiky Command sa jednoducho používajú a sú dostupné v celom rade veľkostí a farieb. Výborná alternatíva, ak potrebujete niečo pripevniť na  stenu a nechcete do nej vŕtať diery. Háčik sa dá potom zo  steny veľmi jednoducho a bez stôp odstrániť. Odporúčaná cena: 3 EUR

Produkty je možné kúpiť v akomkoľvek papiernictve a obchode s kancelárskym tovarom . 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.