Nápoje, ktoré u vás na sviatky rozhodne nemôžu chýbať

Dni sa skracujú, pomaly prichádza zima a s ňou sa blíži aj najobľúbenejší sviatok roka – Vianoce. Všetci predsa obľubujeme tradičné vianočné jedlá, cukrovinky, zaužívané zvyky a obdarovávanie svojich najbližších.

Čo tak tieto tradície osviežiť trochou exotiky? Či už pripravujete pohostenie na predvianočný večierok, alebo na Štedrý večer, prinášame vám tip, ako ho spraviť výnimočným.

Sviežosť ovocia

Drink Royal Ruby, víťazný drink Mattoni Grand Drink 2017, pridá tú správnu sviežosť na váš štedrovečerný stôl. Prenesie vás do exotických krajín či vzbudí sladké spomienky na letné mesiace. Je to tiež dokonalý drink na novoročný prípitok – vyskúšajte ho aj vy!

Budete potrebovať: 10 cl Mattoni Grand perlivej,  25 g čerstvých malín, 3 cl ananásového džúsu,
1,5 cl rebarborového sirupu, 6 ks listov mäty, ¼ sušienok rozdrvených na prášok. Na  dozdobenie budete potrebovať jedlé kvety, limetku a mätu.

Miešaný drink Touch of Spring ako afrodiziakum

Nebojte sa experimentovania! Inšpirujte sa tipom na netradičný miešaný drink, súčasťou ktorého sú suroviny, ktoré sú považované za afrodiziakum. Vhodný na spríjemnenie chladných večerov vo dvojici.

Budete potrebovať 5 cl 100% mrkvovej a jablčnej šťavy, 1 cl posilňujúceho nápoja zo zázvoru a citrónovej trávy, 1 cl anízového sirupu, 0,5 cl čerstvej citrónovej šťavy, 25 g čerstvého feniklu a 10 cl Mattoni Grand perlivej. Ako dekoráciu využite mrkvu, aníz, fenikel, bielu reďkovku a červenú repu.

Pikantný Sharp Voice

Čo tak trošku sa zahriať počas zimy? Už samotný názov napovedá, že ide o poriadne ostrý drink – jednou z hlavných ingrediencií je totiž čili paprička! 

Budete potrebovať: 2cl sirupu z liči, 2cl čerstvej citrónovej šťavy, 8cl džúsu z čiernej ríbezle, 2ks čili a 10cl Mattoni Grand perlivej. Na záver dozdobte jednou čili papričkou.

Snehovo-biele drinky, v ktorých nájdete typické ingrediencie spájajúce sa s Vianocami sú však vhodné aj na oslavu príchodu nového roka. Vanilka, jablká či vaječné bielky nepatria len do koláčov, presvedčte sa o tom na vlastnej koži, či skôr chuťových bunkách.

White LADY

Možno by sa vám mohlo zdať, že táto dnes už klasika (vytvorená legendárnym barmanom Harrym Mac Elbonom v Londýne v roku 1919) je pitím pre dámy. Opak je pravdou. A to vďaka kombinácii ginu a jedinečného silného pomarančového likéru Cointreau, ktorý má až 40 % alkoholu.

4 cl ginu
2 cl Cointreau
2 cl citrónovej šťavy
vaječný bielok 

Do šejkra dáme do ¾ ľad, prilejeme gin, likér, citrónovú šťavu a dôkladne pretrepeme. Nalejeme cez barové sitko do ľadového pohára na koktail. Nápoj môžeme ozdobiť citrónovou kôrou.

COINTREAU FIZZ: Horúca vanilka & jablko

50 ml Cointreau
15 ml čerstvej citrónovej šťavy
5 ml vanilkového sirupu (1 lyžička)
30 ml čerstvo lisovanej jablkovej šťavy
40 ml sódy 

Naplňte pohár ľadom. Pridajte Cointreau, čerstvú citrónovú šťavu, vanilkový sirup a dolejte čerstvo lisovanou jablkovou šťavou a sódou. Drink ozdobte polovicou vanilkového struku a plátkom jablka.

SKVELÝ TIP: Ako si vychutnať pivo počas sviatkov?

„Pivo patrí k nízkoalkoholickým nápojom, takže sa ho nemusíte báť popíjať počas vianočného večera, prípadne silvestrovskej noci. Dokonca môžete vyskúšať aj viacero druhov či rôzne špeciály. Pivo má navyše pozitívny vplyv na trávenie a dokáže pomôcť, keď to preženiete s dobrotami počas sviatočného hodovania. Pivo zároveň výborne ladí s kapustnicou, ku ktorej špeciálne odporúčam mierne horké resp. horké a chmeľové pivá.“ - Karol France, obchodný sládok Heineken Slovensko.

KRUŠOVICE IMPERIAL

Vychutnajte si štýlový ležiak s vlastnou dušou a dlhoročnou tradíciou Krušovice Imperial z majestátneho krígľa, ktorý v sebe ukrýva naozaj kráľovskú „vychytávku“ – stačí naň posvietiť ostrým bodovým svetlom a vďaka svojmu unikátnemu dizajnu sa okolo krígľa objaví svetelná koruna. Jemne zlaté zafarbenie v kombinácii s lahodnou horkou chuťou, výbornou penivosťou a výrazným „řízom“, varené s láskou z výhradne českých surovín, kvalitného sladu, pramenitej vody křivoklátskych lesov a žateckého chmeľu. Také je kráľovské pivo Krušovice Imperial. Obsah alkoholu: 5 %, cena: 4,25 Eur.

ZLATÝ BAŽANT MEDOVÝ PORTER

Nechajte sa vtiahnuť do tej pravej sviatočnej atmosféry s tradičným balením špeciálu Zlatý Bažant Medový Porter. „Výrazný korenistý buket, primeraná horkosť a lahodná sladová chuť s jemným dozvukom sladkého medu sú výsledkom dodržania tradičných receptúr a kombinácie štyroch druhov výnimočných sladov, vysokého majstrovstva varenia a dodržania správneho času zrenia,“ opisuje chuťový profil Karol France, obchodný sládok Heineken Slovensko. Obsah alkoholu: 6,7 %, cena: 3,49 Eur.

STASSEN CIDRE BRUT, CUVÉE ROSÉ A GRAND CRU

Šampanské medzi cidermi, aj tak sa dá nazvať trio unikátnych chutí ciderov značky Stassen, pri ktorých výrobe sa používajú okrem špeciálne pestovaných ciderových jabĺk aj svetoznáme kvasnice z regiónu Champagne. Prehĺbte čaro sviatkov a odmeňte vás a vašich najbližších luxusnými cidermi, ktoré sú výsledkom 125 ročných skúseností balgickej rodiny Stassenovcov z oblasti Aubel. Obsah alkoholu: Stassen Cidre Brut a Cuvée Rose 7,4 %, Stassen Grand Cru 8,2 %, cena: 6,99 Eur.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.