Vianočné upratovanie ľavou-zadnou

Je aj pre vás predvianočné obdobie vidinou nikdy nekončiaceho drhnutia kúpeľne, umývania okien, prania záclon, žehlenia a zdobenia celej domácnosti? Vianočné upratovanie už nemusí byť zosobnením driny a utrpenia!

cleaning xmas 17

S malými pomocníkmi a našimi radami všetko hravo zvládnete bez stresu a naháňačiek.

Mať počas Vianoc čistý a krásny domov je vizitkou a predsavzatím takmer každej gazdinky. Prečo s tým teda nezačať v predstihu, a potom sa upratovaním už vôbec nezaoberať? Povenujete sa mu viac dní, ale na druhej strane, ušetríte sa stresu a naháňačkám. Máme pre vás sedmoro rád, ako všetko zvládnuť v  pohode a hlavne bez akejkoľvek ujmy.

1.     Viac dní, menej zhonu

Všeobecne platí, že na väčšie množstvo práce potrebujeme striktnejší plán. Nedá sa urobiť všetko na jeden šup a bez dôkladnej organizácie. Začnite preto od vstupných dverí a skončite v kuchyni. Z predsiene odstráňte letné a jesenné topánky, pretrieďte skrine a vymeňte oblečenie za teplejšie kúsky, ktoré v zime budete nosiť.

2.     Rozdeľte úlohy

Predvianočné upratovanie nemusí byť iba na vašich pleciach. Skúste doň zapojiť aj svoju polovičku a deti. Môžu byť nápomocní pri ľahších činnostiach a uvidíte, ako vás odbremenia. Deťom rozdajte handričky, nech si utrú prach na stoloch a policiach vo svojich izbách. Partner môže pomôcť môže s technickými prácami, pri ktorých sa zabaví a nakoniec bude rád, že je užitočný.

3.     Vyzdobte obývačku

V obývacej izbe a kuchyni budete počas celých sviatkov tráviť najviac času. V kuchyni hlavne pri sporáku, ale v obývačke budete relaxovať a užívať si Vianoce so svojimi blízkymi. Vyzdobte preto práve túto miestnosť vianočnými ozdobami a dekoráciami, ktoré vám navodia dokonalú vianočnú atmosféru.

4.     Snehovo biele záclony

Nielen čisté okná vám zaručia krásny výhľad. Po ich umytí v celej domácnosti, sa pustite do prania záclon či závesov. Ak ich máte biele, prinesú do vášho domova kúsok zasneženej zimnej prírody.

5.     Kúpeľňa a záchod

Každá správna gazdinka sa stará o kúpeľňu veľmi starostlivo. V rámci vianočného upratovania si nájdite čas aj na pretriedenie už dlho nepoužívaných krémov a ostatnej kozmetiky. Všetky plochy potom vyčistite sprejom na vodný kameň a kúpeľňa bude hneď žiariť čistotou. Chýbať by nemala ani perfektne čistá toaleta, ktorá bude obzvlášť v období vianočných sviatkov častejšie navštevovaná, kvôli väčšiemu množstvu návštev vo vašej domácnosti.

6.     Kuchyňa ako za škatuľky

Na záver sa pustite do upratovania kuchyne. Raz za čas si zaslúži vyprázdnenie všetkých skriniek a vytretie prachu. Nezabúdajte ani na vyleštenie sporáka, rúry, drezu a kuchynskej batérie, trebárs s revolučnou Inox špongiou. Zaschnutá špina a mastnota, ktorá vzniká pri varení na varnej doske či pečení v rúre a mikrovlnke, bude razom preč. Potom už neostáva nič iné, ako si spokojne s celou rodinou užiť krásne Vianoce.

inox hubka 1117

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.