Jarné inšpirácie na veľkonočný stôl podľa Fresshion

Rebeka Dostálková, známa ako Fresshion, je mladá slovenská bloggerka, ktorá sa tejto činnosti venuje od roku 2010. O tom, ako správne použiť farby a predmety, ktorými dekorujete domácnosť vám rozpovie už dnes. Blíži sa obdobie jari a Veľkej noci, a práve preto budú predmetom dnešného večera jarné inšpirácie na veľkonočný stôl.

Dominujú pastelky

Jar už pomaly klope na dvere. Krajina sa začína prebúdzať zo zimného spánku a odhaľuje nám príjemné odtiene všetkých možných farieb, ktoré boli doposiaľ zahalené bielou snehovou prikrývkou. Vonku už kde-tu počuť štebot vtáčikov, čoskoro budeme sledovať i motýle, ktoré so svojimi farebnými krídlami predvádzajú každú sezónu krásne divadlo. Jemné odtiene žltej, zelenej, či ružovej určite pristanú nielen prírode, ale i vášmu domovu. Nastal teda čas, aby sme privolali jar a včas ju privítali u nás doma tými najkrajšími farebnými variáciami a dekoráciami.

Jednoduché veľkonočné prestieranie - zajačik zo servítky

Potrebujeme: servítky, povrázok alebo stužku, vajíčka

Postup: Servítky poskladáme na asi 2 cm široký pás, do ktorého vložíme vajíčko a nad ním ho zaviažeme. 

Mramorové vajíčka

Potrebujeme: vyfúknuté vajcia, laky na nechty (nie rýchloschnúce!), jednorazovú nádobu na vodu, špáradlo, jednorazové rukavice

Postup: Do nádoby napustíme vlažnú vodu (nesmie byť príliš teplá ani príliš studená), nakvapkáme lak na nechty (ak chceme farebný vzor, tak pokojne viac farieb naraz), špáradlom vytvoríme mramorový vzor a v rukaviciach ponoríme vajce tak aby sa naň preniesol pripravený vzor. Nakoniec ho necháme vysušiť. 

Mrkvový cheesecake v pohárikoch

Potrebujeme:

na cesto
300 g nastrúhanej mrkvy
150 g trstinového cukru 
180 g hladkej múky
2 vajcia
120 ml oleja
1 čl mletej škorice
1/2 čl prášku do pečiva 
štipku soli

na krém
250 g jemného tvarohu, 250 g krémové syra alebo mascarpone, asi 100 g práškového cukru (podľa chuti), kôra z jedného alebo dvoch (chemicky neošetrených) pomarančov

Postup:

Najskôr si očistíme a najemno nastrúhame mrkvu. V mise vyšľaháme vajcia s cukrom, pridáme olej, pripravenú mrkvu a všetky sypké ingrediencie, ktoré zapracujeme už ručne. Vznikne nám hustejšie cesto, ktoré nalejeme do formy a dáme piecť na približne 35-40 minút do rúry vyhriatej na 180 stupňov. 

Na krém iba vymiešame všetky ingrediencie a keď je cesto vychladnuté, rozmrvíme ho na spodok pohárikov, pridáme vrstvu krému, navrch ešte trochu omrviniek z cesta a necháme odležať v chladničke.

Rebeka Dostálková - Fresshion

Rebeka Dostálková, známa ako Fresshion, je mladá slovenská bloggerka, ktorá sa tejto činnosti venuje od roku 2010. Jej silnou stránkou je móda, v roku 2016 za svoju aktivitu dostala aj prestížne ocenenie Módna bloggerka roka. Okrem toho, že ovláda aktuálne trendy v odevnom priemysle, vám poradí aj v oblasti lifestylu. Rada cestuje, pečie a má rada pekné doplnky do bytu, ktoré vie veľmi vkusne nadekorovať tak, aby vyvolali vo vás pocit harmónie a pokoja.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.