Veľká noc s Babičkinou voľbou

Hovorí sa, že Veľkonočné sviatky sú sviatkami jari. Podľa nás sú to sviatky vôní. Vonku začínajú kvitnúť prvé kvietky...


Avšak najkrajšia vôňa je v kuchyni, najmä v kuchyni našej maminky alebo babičky. Tam sa totiž dejú s múkami od Babičkinej voľby hotové zázraky.

Na Veľkú noc sa s prípravami v kuchyni začína už na Zelený štvrtok, kedy by na stole nemala chýbať jarná polievka a niečo zelené. Celé štvrtkové menu môžeme doplniť o pletené vrkoče s medom. Na veľký piatok držíme pôst a až potom sa začínajú tie pravé sviatky vôní s Babičkinou voľbou. Od rána Bielej soboty na celý dom rozvoniava mazanec, ktorý krásne vykysol vďaka Babičkinej voľbe na kysnuté cesto. Všade je vôňa veľkonočných perníčkov, horúceho čaju a domácej pohody. A tá pomyslená čerešnička na torte? Predsa veľkonočný baranček. Tento rok sa nemusíte báť, že sa nepodarí! S múkou Babičkina voľba tortová bude cesto nadýchané a váš baranček bude tou sladkou ozdobou týchto krásnych sviatkov!

Vrkoče

P O T R E B U J E T E: 500 g hladká múka Babičkina voľba na kysnuté cesto, 70 g krupicového cukru, 340 ml mlieka, 1 kocka droždia (42 g),  2 žĺtky, lyžička citrónovej kôry, 160 g mäkkého masla, štipka soli

Na potrenie: 4 lyžice rumu, 2 lyžice medu, 50 g rozpusteného masla


P O S T U P:
1. Mlieko ohrejte na izbovú teplotu, rozdrobte do neho droždie. Vmiešajte vrchovatú lyžicu cukru a vrchovatú lyžicu múky.

2. Misu s mliekom zakryte utierkou a nechajte na teplom mieste odstáť 20 minút.

3. Keď je kvások hotový, pridajte k nemu všetky ostatné suroviny na cesto a vypracujte pružnú hmotu.

4. Misu s cestom zakryte potravinovou fóliou a nechajte kysnúť na teplom mieste do dvojnásobného objemu (bude to trvať asi hodinu).

5. Vykysnuté cesto vyklopte na pomúčenú dosku a rukami prepracujte.

6. Odkrajujte z cesta kúsky a z každého vyvaľkajte valček, z ktorého vytvoríte slimáčiky, zmotané „vrkoče“ a ďalšie tvary, pripomínajúce povraz.

7. Upletené vrkoče nechajte ešte 15 minút kysnúť na plechu vyloženom papierom na pečenie a potom ich pečte v rúre predhriatej na 170 °C.

8. Vrkoče sú hotové, keď sú na povrchu dozlata. Pečenie trvá približne 15 minút.

9. Kým sa vrkoče upečú, pripravte si zmes na potieranie. Zmiešajte rozpustené maslo, rum a med.

10. Horúce vrkoče ihneď po vybratí z rúry štedro potrite medovou zmesou.


Mazanec

P O T R E B U J E T E na 1 väčší mazanec: 1 kocka droždia, 100 g cukru krupica, 200 ml vlažného mlieka, 500 g múky Babičkina voľba Kysnuté cesto, 2 lyžice rumu, 50 g hrozienok,  vanilkový lusk, štipka soli, kôra z 1 bio citrónu, šťava z 1 polovice citrónu,  3 žĺtky,  50 g pokrájaných olúpaných mandlí, 150 g rozpusteného masla,  1 žĺtok na potretie


POSTUP:

1. Hrozienka namočíme asi na hodinu do rumu. Do misky nalejeme časť vlažného mlieka, pridáme lyžičku cukru, droždia a 2 lyžice múky. Dôkladne zamiešame a necháme vykvasiť kvások.

2. Do múky vmiešame soľ, cukor, citrónovú kôru a šťavu, semienka vanilky, hrozienka, žĺtky, maslo, kvások a zvyšné mlieko. Cesto dôkladne vypracujeme - ideálne v robote cca 5 minút, poprípade v ruke varechou, to si ale vyžaduje ťažkú prácu minimálne 10 minút. Výsledné cesto musí mať lesklú hladkú konzistenciu a nesmie sa lepiť.

3. Cesto necháme vykysnúť na dvojnásobok (cca 1-2 hodiny podľa teploty v miestnosti). Vykysnuté cesto spracujeme do bochníka, presunieme na plech vyložený papierom na pečenie a necháme nakysnúť ešte pol hodiny. Predhrejeme rúru na 200 °C. Mazanec pomažeme žĺtkom a posypeme plátkovými mandľami; dáme piecť.

4. Desať minút pečieme sprudka na 200 °C, potom zmiernime teplotu na 160 °C a zvoľna dopečieme (celkom cca 45 minút, konkrétny čas pečenia prispôsobíme rúre). Po upečení necháme pozvoľna vychladnúť a pocukrujeme práškovým cukrom.


Veľkonočné perníky

P O T R E B U J E T E: 420 g hladká múka na krehké cesto • 140 g práškového cukru, 1/2 lyžičky jedlej sódy, 1/2 lyžičky kypriaceho prášku, 2 lyžičky (vrchovaté) perníkového korenia, 50 g rozpusteného masla, 2 vajcia (ak máte malinké, tak 3), 2 vrchovaté lyžice tekutého alebo rozpusteného medu

Na polevu: gélové alebo práškové farby, 2 bielky, 300 g práškového cukru, trochu citrónovej šťavy

P O S T U P:
1. Zo všetkých uvedených ingrediencií vypracujte hladké cesto.

2. Zabaľte cesto do fresh fólie a dajte na 30 min do chladničky (alebo cez noc).

3. Posypte si dosku hladkou múkou a vyvaľkajte z cesta tenkú placku (perníčky sa trošku nafúknu).

4. Vykrajujte perníčky a umiestňujte ich na papier na pečenie s dostatočnými rozstupmi. Potrite ich rozšľahaným vajcom.

5. Pečte na 160 °C asi 5 minút - záleží na hrúbke cesta. Nepečte ich veľmi dohneda, inak môžu byť tvrdé. Sú hotové, keď začnú zlatnúť.

6. Až vychladnú, môžete ich zdobiť.

7. ZDOBENIE: Všetky uvedené ingrediencie šľahajte elektrickým šľahačom asi 10 minút na vysoký výkon. Rozmiestnite do niekoľkých malých pohárikov a zafarbite. Na perníčky nanášajte štetcom, špáradlom alebo vreckom na zdobenie.

8. Nechajte niekoľko hodín sušiť pri izbovej teplote.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.