Narodilo sa vám bábätko? Nezabudnite si preorganizovať spálňu

Len prednedávnom ste privítali do svojej rodiny nového člena a vy ste zatiaľ neriešili, ako si preorganizovať svoju spálňu? S preorganizovaním spálne by ste mali začať ešte skôr; ešte v období tehotenstva, aby ste potom po pôrode nemali toho zbytočne veľa. 

neonato 1200x800 0417

Miesto na postieľku

Kvôli kontaktu s dieťatkom by mamička mala mať postieľku s dieťatkom čo najbližšie k posteli, resp. k tej časti postele, kde spáva. Ak vám pri umiestnení bráni nočný stolík, budete ho musieť posunúť, poprípade úplne odstrániť zo spálne. Existovať bez nočného stolíka dokážete. Keď vás ale prekvapí v noci plač vášho dieťatka a vy sa budete musieť postaviť a ísť na druhý koniec miestnosti, hneď si to rozmyslíte. Mamička musí mať dieťatko neustále pri sebe. Musí sa dotýkať jemnučkých detských obliečok, hladkať dieťatko po brušku; kontrolovať, či dieťatko správne dýcha.

Prebaľovací pult

Prebaľovací pult neodmysliteľne patrí k povinnej výbave bábätka, preto je priam nevyhnutné umiestniť ho do spálne rodičov, kúsok od postieľky vášho dieťatka. Ako mamička to budete mať jednoduchšie – nebudete musieť dieťatko prenášať z postieľky do vedľajšej miestnosti, keď ho budete chcieť prebaliť. Samozrejme, dieťatko dokážete položiť aj na periny oblečené do obliečok rozmerov 140x220. Prebaľovanie na prebaľovacom pulte je však jednoduchšie, najmä pre vaše kríže.

Úložný priestor

Čo sa týka úložného priestoru, budete si musieť vyhradiť miesto, kde budete ukladať oblečenie vášho maličkého drobčeka. Odporúčame vám na začiatok vyprázdniť komodu (ak ju v spálni máte) a tam dávať oblečenie pre dieťatko. Budete mať prehľad a hlavne nevyhádžete pol skrine len preto, lebo nebudete môcť nájsť hrubšie tepláčiky pre drobca. Interaktívne hračky ukladajte na viditeľné miesto, poprípade do priesvitných nádob pod posteľ. Novorodeniatko nepotrebuje ešte tucet hračiek. Postačí len pár dobrých.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.