Izba pre školáka i študenta

Napísal TS ASKO 24. september 2020

Školský rok sa pomaly rozbieha a vy možno premýšľate, či detská izba vyhovuje potrebám vášho dieťaťa. Či už máte doma čerstvého prváčika, alebo mieri vaše dieťa na strednú školu, izba by mala zodpovedať ich veku a aktuálnym požiadavkám.

Rodičia majú často tendenciu zariaďovať izby podľa vlastného vkusu. V tomto prípade je ale potrebné deti do procesu plánovania zapojiť, pretože sú to práve ony, kto bude v izbe tráviť čas.

Detská izba je miestom nielen na písanie, zábavu a učenie. Mala by byť tiež bezpečným útočiskom, kde sa budú deti cítiť príjemne a budú v nej rady tráviť čas. Ak budujete izbu pre menšie dieťa, je určite dobré myslieť na to, že sa v priebehu rokov deti menia, a s tým aj ich potreby a nároky. Nielenže rýchlo rastú, ale často sa tiež menia ich záujmy či obľúbené farby. Je preto dobré siahnuť skôr po neutrálnych farbách, ktoré ozvláštnite farbenými doplnkami či textíliami. Myslite tiež na to, že nábytok je dlhodobejšia investícia, a preto je dobré vyberať také kúsky, ktoré sa budú ľahko kombinovať s ďalším vybavením. Určite počítajte s tým, že čím je dieťa staršie, tým rastú nároky na množstvo úložného priestoru. Ideálnou voľbou je preto variabilný nábytok, ktorý k sebe perfektne ladí, a navyše môžete jednotlivé kusy časom dokúpiť či obmeniť podľa potreby.

Teenager už má o svojej izbe jasnú predstavu, a preto by sa mal na plánovaní dozaista podieľať. Dospievajúci sa často dobre vyznajú v aktuálnych trendoch a dizajne. Na vás však bude zabezpečiť, aby mal v izbe dostatok úložného priestoru, svetla, kvalitný matrac s posteľou, ergonomickú stoličku a ďalšie dôležité drobnosti, na ktoré by mohol teenager zabudnúť. Dnes je na trhu celý rad možností a dekorov. Ak sa budete chcieť poradiť s odborníkom, môžete sa obrátiť na zamestnancov ASKO - NÁBYTOK, ktorí vám s výberom radi pomôžu.

Variabilný systém MOBI

Program nábytku MOBI vyniká kombináciou bielej farby so žltou, ktorá sa práve do detských izieb výborne hodí. Žltá je považovaná za neutrálny odtieň, a tak ju môžete použiť v izbe pre syna alebo pre dcéru. Jednotlivé kusy sú šikovne riešené a poskytnú vám množstvo úložného priestoru. Nespornou výhodou týchto systémov je tiež ich ľahká obmena či doplnenie v priebehu času. Ako dieťa rastie, môžete mu dokupovať ďalší nábytok z tohto programu a všetko k sebe bude perfektne ladiť.

1_asko

Variabilný systém Tablo

Nápaditý program Tablo v prvom rade zaujme nevšednou kombináciou bielej, azúrovo modrej a grafitovej. S rastúcim vekom dieťaťa pribúdajú aj nároky na úložný priestor. Vďaka širokej ponuke nábytku z programu Tablo môžete izbu postupne dopĺňať o ďalšie kúsky. Vďaka ich solídnemu spracovaniu a pevnej konštrukcii vydrží niekoľko rokov, čo ako rodič iste oceníte.

2_asko

Variabilný program Planet

Variabilný program Planet poteší vašu ratolesť moderným dizajnom, ktorý kombinuje dekor svetlého dubu s bielou a modrou farbou. Vďaka širokej ponuke nábytku Planet, je systém vhodný ako pre detské, tak aj pre študentské izby. Výhodou je aj praktické členenie úložných priestorov a vnútorné osvetlenie.

3_asko

Variabilný program Mega

Ďalším systémom nábytku, ktorý sa výborne hodí do detských a študentských izieb, je systém Mega. Vďaka celej rade kombinovateľných dielov viete deťom vytvoriť príjemné prostredie už od útleho veku. Vyberať môžete hneď z niekoľkých odtieňov, a to z dubového alebo bukového dekoru alebo neutrálne bielej farby.

4_asko

Písací stôl s komodou Manager

Prakticky riešený písací stôl s komodou Manager je tou pravou voľbou do detských izieb. Má veľký úložný priestor, ktorý je vždy vítaný. Rohová dispozícia navyše šetrí priestor v izbe a možno ho umiestniť podľa potreby doľava aj doprava. Dekor duba sonoma a bielych plôch pôsobí veľmi prirodzene a skvele zapadne do akéhokoľvek interiéru. Cena je 199,90 €.

Posteľ Patrik s úložným priestorom

Jednolôžková posteľ Patrik s rozmermi 90x200 cm s úložným priestorom je do detskej izby ideálna. Praktické zásuvky sú vybavené kolieskami, aby s nimi ľahko mohli manipulovať aj deti. Menší úložný priestor v hlavovej časti ukrýva špeciálnu dosku, ktorá môže slúžiť ako nočný stolík. Dekor duba sonoma je veľmi obľúbený a priestor krásne zútulní. V kombinácii s kvalitným matracom bude táto posteľ do detskej izby ako stvorená. Cena je  129,90 €.

5_asko

Posteľ Malmö pre študentov

Moderná a nadčasová posteľ Malmö je vhodná aj do izby stredoškoláka či študenta vysokej školy. Praktická konštrukcia ukrýva funkciu nastaviteľnej hĺbky uloženia roštu v ráme, a tak si môžete individuálne upraviť výšku uloženia podľa hrúbky matraca či osobných preferencií. K posteli je možné navyše prikúpiť zásuvky, ktoré poskytnú praktický úložný priestor. Posteľ je vyrobená v dekore duba sonoma, ktorý je veľmi príjemný na pohľad. Cena postele je od 169,90 €.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.