Detská zimná obuv

Napísal Humanic, femme 11. november 2019

Kvalitná detská obuv je pre zdravý vývoj nohy veľmi dôležitá. Pri výbere chlapčenskej alebo dievčenskej topánky treba klásť dôraz na dobre sediaci tvar, kvalitnú koženú výstelku a priedušnosť. Skôr než sa rozhodnete, nechajte dieťa v nových topánkach prejsť sa po predajni. 

TRI DÔLEŽITÉ KROKY PRE OBOJSTRANNÚ SPOKOJNOSŤ

1. Meranie a výber správnej veľkosti

Dĺžku nohy meriame vždy v stoji od najvzdialenejšieho oblúka päty ku koncu najdlhšieho prsta. Topánku voľte trošku väčšiu než je j samotné chodidlo. V priestore pred prstami musí byť ponechaných 10 – 15 mm veľkostného nadmerku. Polovica tohto priestoru slúži ako rezerva na rast, druhá polovica na pohyb prstov pri chôdzi. Nezabúdajme ani na šírku! Tá by mala zodpovedať obvodu nohy v oblasti prstových kĺbov. Široká obuv nohu dostatočne  nezafixuje, a prsty budú namáhané nadmerným tlakom. Úzka obuv obmedzuje krvný obeh a spôsobuje deformáciu nôh.

2. Veľkostné označenie je len orientačné

Iba zmeranie nohy nestačí, pretože veľkostné označenie obuvi je orientačné. Skutočná veľkosť sa môže do istej  miery líšiť. Ovplyvňuje tvar kopyta, strih a materiálové zloženie topánky.

3. Prechádzka

Skôr než sa rozhodnete, nechajte dieťa v nových topánkach prejsť sa po predajni. Všímajte si, či sa mu obuv pri chôdzi nekĺže z päty alebo ho, naopak, neodiera.

TVAR: Topánka by mala kopírovať prirodzený tvar detskej nohy. Predná časť musí mať priestornú okrúhli špičku. Špicatá obuv je pre deti nevhodná. Okrem nepohodlia môže spôsobiť deformity prstov.

OHYBNOSŤ OBUVI: Na mieste , kde sa noha pri chôdzi ohýba  (v oblasti prstových kĺbov), musí byť obuv čo najohybnejšia.

HMOSTNOSŤ A STRIH OBUVI: V najmenších veľkostných radoch kupujte svojmu dieťaťu obuv výhradne členkovú, Uprednostňujte topánku šnurovaciu alebo uzatváranú remienkom na sponu či na suchý zips.

MATERIÁLY: Topánka by mala byť mäkká, priedušná, schopná absorbovať vlhkosť a prispôsobiť sa tvaru nohy. Vhodné materiály sú najmä koža a textil.

STIELKA: Vzhľadom na zvýšené potenie detských nôh je dôležité, aby obuv bola vybavená vlepovacou alebo vkladacou stielkou z dobre sajúceho materiálu.

PODPÄTOK: Voľte čo najnižší a s čo najväčšou plochou pre udržanie stability dieťaťa.

OPÄTOK: Vnútorný diel v pätovej časti obuvi musí byť dostatočne tuhý vysoký a dlhý. Naučte dieťa používať obuvák. Zamedzíte tým zničeniu opätku a celej pätovej časti.

TLMIACE VLASTNOSTI: Vyberajte detskú obuv vybavenú podošvou s tlmiacimi vlastnosťami.

HAPPY KIDS BOOTS
Detské čižmičky sa skvele hodia na hranie a vyvádzanie v prírode. U najmenších bodujú svojimi ležérnymi kontrastnými vsadkami ako aj praktickým zapínaním na suchý zips a bez väčšej námahy prežijú vďaka svojmu robustnému a odolnému vyhotoveniu funkčných textílií alebo kože každé dobrodružstvo. Priedušné a pred vlhkom chrániace vlastnosti udržia v topánke aj počas daždivého počasia suchú a vyváženú klímu. Takto sú dlhé prechádzky aj po náročnom teréne naozajstnou zábavou!

Eyes on Style
Dievčatá sa svojím štýlom delia na dve skupiny: roztomilé a rockové. Kým jedny uprednostňujú k svojim šatočkám čižmičky s milou kvetinovou výšivkou, druhé chcú svoj outfit vytvoriť pomocou bundy v štýle Worker, legínami v ošúchanom vzhľade a Worker-Boots. U juniorov sú veľmi obľúbené klasické šnurovacie čižmy v štýle tenisiek s hrejivou podšívkou.

Fashion Insider z HUMANIC
„Nezáleží, či topánky siahajú k členkom, lýtkam alebo ku kolenám – tá správna veľkosť topánky je nevyhnutná na zabezpečenie neustáleho komfortu pri nosení.“

FUNCTIONAL SNOW BOOTS
Kopce snehu alebo kaluže – vďaka masívnym podošvám, vode odolným materiálom a mäkkej vnútornej podšívke sa deti za každých okolností čulo prenesú studením obdobím. Snehule sú perfektným riešením, ako si poradiť s mínusovými teplotami! Zateplené čižmy v krémovej a tmavomodrej s ružovými prvkami rozbúchajú každé dievčenské srdiečko. Chlapci si môžu vybrať medzi viacfarebnými čižmami s reflexnými prvkami, jednofarebnými čižmami alebo topánkami s tematickou potlačou.

Fashion Insider z HUMANIC
„Nápadné šnurovanie, hviezdičkový dizajn a výrazné farebné tóny ako napríklad fialová, žltá alebo oranžová prinášajú príjemnú obmenu.“

Eyes on Style
Šnurovacie topánky sa kombinujú s nohavicami z hrubej látky a s robustnými pestrofarebnými svetrami a, samozrejme, s trendovou karamelovou. Pre dievčatá sú atraktívne vysoké čižmičky s trblietavými detailmi a s metalickými aplikáciami. Cítia sa v nich ako malé dámy a rady ich nosia k sukniam, legínam alebo úzkym džínsom.

Zdroj foto: © HUMANIC

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.