Noste dieťatko v ergonomickom nosiči alebo v šatke

Po príchode na svet nám dieťatko obráti svet hore nohami. Prioritou číslo jeden už nebude partnerský vzťah, ale maličké bábätko, ktoré nevie svoje potreby vyjadriť inak ako plačom. 

baby bear18

Život na materskej je síce krásny, niekedy však padáme do postele úplne unavené a želáme si minimálne dvadsaťštyrihodinový spánok. Noste dieťatko v ergonomickom nosiči alebo v šatke na nosenie a uľahčite si materskú dovolenku.

Šatky na nosenie vám uľahčia nosenie bábätka

Popri starostlivosti o dieťatko musíte obriadiť komplet celú domácnosť. Málokedy to však dokážete, keď dieťatko nespinká. Dieťatko si vyžaduje pozornosť a musíte byť neustále v strehu, pričom špinavé riady v dreze a neumytá kúpeľňa sú druhoradé.

Ak ale chcete popri starostlivosti o svojho drobčeka uvariť chutný obed pre manžela a upratať si kuchyňu, zvládnete to jedine vtedy, ak budete mať dieťatko pri sebe. To však neznamená, že dieťatko budete musieť nosiť na rukách. Stačí, ak si z ponuky šatiek na nosenie vyberiete tú najlepšiu šatku na nosenie a kúpite si ju čím skôr. Tieto šatky vášmu dieťatku nedeformujú chrbticu a nespôsobujú mu žiadne zdravotné komplikácie, takže sa vôbec nemusíte báť používať ich. Šatky vám nielenže odľahčia ruky, zvládnete tak popri starostlivosti o dieťatko aj iné činnosti. Navyše pre dieťatko je dôležitá blízkosť matky a kontakt telo na telo.

Na prechádzku s ergonomickým nosičom

Život na materskej dovolenke nie je jednoduchý. V konečnom dôsledku máte viac starostí a povinností, ako predtým, keď ste chodili do práce. Žiadna matka sa ale nesťažuje a užíva si každú voľnú chvíľku s dieťatkom a partnerom, pretože si veľmi dobre uvedomuje, že dieťatko veľmi rýchlo rastie. Navyše budete podstatne viac času tráviť prechádzkami, ako keď ste pracovali. Ak plánujete aj menšiu turistiku, nebude na škodu, keď si okrem šatky kúpite aj šikovný ergonomický nosič. Dieťatku prospeje čerstvý vzduch a vy tak nebudete musieť čakať na obdobie, kým dieťatko podrastie a bude môcť samo chodiť. 

Nesmiete sa báť

Všetko sa dá zvládnuť. Ak čakáte prvé bábätko, pochopiteľne máte strach. Nesmiete sa však ničoho báť a užívajte si každý deň s dieťatkom. Uvidíte, že váš „starý“ život vám nebude chýbať. Ergonomické nosiče a šatky na nosenie vám uľahčia prvé roky života s bábätkom. Možno si prvé mesiace nevypijete horúcu kávu, ale ešteže tu máme parádny KeepCup, ktorý udrží vašu kávu horúcu aj niekoľko hodín.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.