Krehké stvorenia a veľkí bojovníci

To sú deti, ktoré sa vypýtali na svet predčasne. Počet predčasných pôrodov, teda medzi 24. až 36. týždňom tehotenstva, každoročne stúpa. Pomoc predčasne narodeným deťom s Pampers a 101 Drogerie - podporiť ich môžete aj vy! 

dieta predcasniatko lowres

Aktuálne sa na Slovensku až každé desiate dieťa narodí predčasne. Vďaka tímu lekárov, sestričiek a neziskovým organizáciám ako napríklad OZ Malíček, sa týmto detičkám darí dorásť svojich rovesníkov a teraz im môžete pomôcť aj vy!

Počas nedávneho Svetového dňa predčasne narodených detí si rodiny aj zdravotnícky personál pripomínali každodenný boj o život. Starostlivosť o predčasne narodené deti je náročná a potrebujú pomoc a podporu. Svoje o tom vie aj hrdá mama už štvorročných dvojčiat Ely a Matildy, Kristína Farkašová: "Vždy som pomáhala, kde som mohla a podporovala každý dobrý projekt. A potom som sa stala mamou. Dvoch predčasniatok. Nakoľko je pre mňa najdôležitejšie pomáhať vlastným deťom a energia mi ani nedovoľuje konať všetko dobro sveta, rozhodla som sa celkom spontánne od srdca a na základe vďaky k ľuďom, ktorí sa o naše dievčatá starali po ich narodení, pomáhať hlavne predčasniatkam. Pomáhať OZ Malíček, ktorého pomáhači držali naše dievky v náručí skôr ako ich rodičia. Je mi nesmiernou cťou, že môžem šíriť krásne zvesti o tomto Pamperskovom projekte a pomáhať tak, aby sa vždy našiel dostatok prostriedkov na záchranu najmenších človiečikov na svete."

Občianske združenie Malíček vzniklo z iniciatívy rodičov s podobnými skúsenosťami a už šesť rokov poskytuje podporu rodinám predčasne narodených detí na Slovensku. Ako ďalej vysvetľuje Ľubica Kaiserová z občianskeho združenia Malíček a zároveň staničná sestra na oddelení s predčasne narodenými deťmi: „Našim poslaním v OZ Malíček je byť mostom medzi rodinou a nemocnicou. Sme radi, že môžeme rodinám poskytnúť informácie a cenné rady. Dávame im vieru a podporu, že v tom nie sú sami. Keďže vybavenie na Jednotkách intenzívnej starostlivosti novorodeneckých pracovísk nie sú také dokonalé, ako by si bábätká so svojou rodinou zaslúžili, sme vďační za každú pomoc. Výťažok z iniciatívy využijeme na nákup polohovateľných kresiel pre nemocnice, ktoré spríjemnia mamičkám prvé dojčenia a chvíle s krehkým bábätkom.”

Nie každé dieťa má to šťastie, že sa narodí v riadnom termíne. Teraz môžete predčasniatkam uľahčiť štart do života aj vy - z každého nákupu plienok Pampers v sieti 101 Drogerie prispejete 0,50 eur pôrodnici s oddelením pre predčasne narodené deti, ktorá vyhrá v hlasovaní. Vďaka hlasom a spolupráci s OZ Malíček pôrodnice s najvyšším počtom hlasov získajú polohovateľné kreslo, ktoré spríjemní dojčenie mamičkám i bábätkám.  Hlasovať môžete na stránke www.101drogerie.sk. 

Rozhovor s mamičkou, predčasne narodeného dieťaťka si môžete prečítať v článku Predčasniatko Karolínka.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.