Vytvorte bezpečný domov pre vaše dieťatko

Keď vám do rodiny pribudne maličké stvorenie, pocítite neopísateľnú radosť. Všetko sa bude točiť okolo maličkého voňavého drobčeka a vy ako mamička budete v siedmom nebi. Myslíte na to, aby sa dieťatko cítilo dobre, nič mu nechýbalo a kladiete dôraz aj na to, aby ho nič neohrozovalo. 

baby in bath 17

Vytvorte aj vy pre svoje dieťatko bezpečný domov. Keď dieťa podrastie, bude zvedavé, bude objavovať nové zákutia domácnosti a ľahko sa môže stať, že si ublíži.

Všetko ostré preč

Najmä ostré nábytkové kovania môžu vaše dieťatko ohroziť, preto myslite na to ešte predtým, ako kúpite nábytok do miestností. Výmena nábytkového kovania vás však nevyjde draho, to sa nemusíte báť. Dieťatko bude loziť, objavovať, chytať sa všetkého, čo mu príde po ruku, čiže okrem fľakov na sedacej súprave môžete očakávať, že vám povyťahuje všetok obsah skriniek a môže si ublížiť na ostrých hranách nábytku. Okrem nábytkového kovania dávajte pozor aj na kľučky. Ak si myslíte, že dieťa nedočiahne na kľučku, tak ste na veľkom omyle.

Drobné predmety a chemické prípravky

Malé dieťa má tendenciu automaticky všetko dávať do úst, preto si dávajte pozor, aby ste na mieste, kde dieťa dočiahne, nenechávali drobné veci, kozmetické a chemické prípravky. Dieťa môže maličké čiastočky prehltnúť, na čo samozrejme budete musieť zareagovať len tak, že pôjdete do nemocnice. Aj keď dávate maximálny pozor na dieťa, nehoda sa môže stať a vy si to budete vyčítať. Keď však budete dopredu myslieť na takéto veci, vaše dieťatko bude v bezpečí. Pozor dávajte aj na hračky ako puzzle, LEGO a pod. Elektrické autíčka na diaľkové ovládanie vášho drobca nemôžu ohroziť. Dávať pozor však jednoznačne musíte.

Hračky vyberajte podľa veku, aby neohrozili zdravie dieťaťa

Do elektrických autíčok však posaďte už väčšie dieťa a nie batoľa. To isté platí aj na elektrické motorky. Elektrické motorky sú určené pre väčšie deti, ideálne tak vo veku 2-7 rokov.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.