Určené pre školákov

Ak ste rodič školopovinného dieťaťa, určite vás so začiatkom letných prázdnin začala budiť z pekného sna otázka, či dieťa vzdelávať aj počas školského voľna. Poznáme ale skvelý spôsob, ako deťom spríjemniť návrat do školských lavíc.

Učenie ako prázdninová nočná mora? Už nikdy viac!

Tak ako sa začali jeden za druhým míňať prázdninové dni, v mnohých prípadoch deti už dávno zabudli na to, že chodili do školy  a priniesli domov nejaké vysvedčenie. „Hlavne prváci, či školáci na prvom stupni nemôžu vyjsť ani v lete z cviku,“ myslí si detská psychologička Mária Tóthová Šimčáková.

Ako predísť lenivosti a primäť dieťa k učeniu počas prázdnin?

„Ak už na vaše dieťa nezaberajú žiadne motivačné sľuby, sladkosti, či dokonca nové mobily, treba udržať aspoň miernu úroveň učenia ešte predtým, ako sa opäť otvoria brány školy. Nechuti k učeniu sa dá jednoducho predísť, ak zvolíte hravú formu vzdelávania aj počas prázdnin,“ hovorí psychologička.  Prirodzene, minimum detí chytí počas voľných dní do ruky pracovný zošit, či papier, na ktorý napíše nácvičný diktát.

Vďaka kúzelnému čítaniu neboli prázdniny nikdy zábavnejšie

Kúzelné čítanie je kniha, z ktorej načerpajú deti prostredníctvom interaktívnej ceruzky opäť nové informácie. Raz-dva môžu prebádať napríklad geografiu a históriu celého Slovenska, či zdokonaliť sa v anglickom jazyku. Taká dobrá konverzácia v anglickom jazyku doplnená o obrázkový slovník nemôže byť nikdy zlý nápad nielen pre dieťa, ale i pre vás. Cudzie slovíčka vďaka tejto interaktívnej zábavke naskáču deťom do hlavy takmer samé. Ku všetkému vám, samozrejme, dopomôže interaktívna ceruzka – súčasť knihy, ktorá na základe šifry prečíta, čo vám kniha chce doslova povedať. Dieťa sa učí hravou a nesilenou formou, pri ktorej precvičuje okrem svojich mozgových závitov aj kreativitu, čo oceňujú aj detskí psychológovia. Vaše ratolesti vďaka hravej forme učenia na školu nezanevrú ani počas prázdnin a prvé septembrové krôčiky budú pre nich určite omnoho jednoduchšie.

albi 030817

TIP:  Čím veselšie papučky, tým príjemnejšie sa bude zo šatne odchádzať! 

Detský rozprávkový svet bude s Crocs zase o niečo pestrejší s novou kolekciou CrocsFunLab, ktorá sa inšpiruje detskými filmovými hrdinami a ktorej motívy majú tento rok novú, ešte žiarivejšiu podobu. Postavičky vystupujú ako reliéf z topánky a sú o to realistickejšie! K milovaným Hviezdnym vojnám a Elzinmu ľadovému kráľovstvu sa pridáva aj roztomilý červený Elmo zo Sezamovej ulice.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.