Letné horúčavy môžu uškodiť najmä vašim deťom

Vysoké teploty a intenzívne slnečné žiarenie škodí nielen nám, ale najmä tým najmenším - deťom. Vedeli ste, že mnohé mamičky podceňujú starostlivosť o dieťatko v letných mesiacoch? Ak chcete vedieť, na čo nesmiete zabudnúť pri starostlivosti o svoje deti počas letných horúčav, venujte nám kúsok svojho času.

Pozor na priame slnko

Slnečné lúče sú cez letné mesiace intenzívnejšie najmä napoludnie. Odporúčame vám vyhýbať sa priamemu slnku medzi 11:00 a 15:00. Najlepšie pre vás bude, keď tento čas strávite v chládku, vo vnútri. Keď to inak nepôjde a potrebujete ísť napríklad k lekárovi, dávajte bábätkám, ktoré vozíte v golfových kočíkoch, na hlavičku bavlnenú čiapočku a tváričku chráňte pred priamym slnkom.

betarik 1 1000x700

Vzduch v detskej izbe

Aby v detskej izbičke vášho dieťatka bol dýchateľný vzduch, vetrajte zavčas rána, najlepšie okolo piatej hodiny ráno, keď slnko ešte nie je tak vysoko. V žiadnom prípade nedávajte ventilátor do miestnosti, kde sa nachádza detská postieľka a aj vaše dieťatko. Ohrozíte tak zdravie svojho dieťatka. Žalúzie zastierajte proti slnku a keď treba a máte ich, pokojne stiahnite aj rolety.

Nič nesmiete podceniť

Veľké horúčavy vnímajú tí najmenší oveľa intenzívnejšie ako dospelí. Klaďte dôraz najmä na pohodlie svojich detí. Doprajte im dostatok potrebných tekutín, chráňte ich pred priamym slnečným žiarením a natierajte ich detským krémom s UV faktorom. Občas sa môžu u detí prejaviť bolesti bruška. Všetko to ale bude spôsobovať nadmerné teplo, ale aj nevhodná strava.

Foto: 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.