Romantické výlety za barokovými záhradami

Napísal CzechTourism 06. máj 2017

Česko je obľúbenou destináciou pre mnohých turistov z celého sveta. Pre romanticky založené duše ponúka romantické zákutia historickej Prahy, rozprávkové hrady a zámky, alebo barokové parky a záhrady.

czechtourism alesmotejl

Vrtbovská záhrada v srdci Prahy

Jednou z najkrajších barokových záhrad v Prahe je Vrtbovská záhrada na Malej Strane. V terasovitej záhrade talianskeho typu uvidíte preslnenú salu terrenu (otvorenú prízemnú sálu) so zachovalými freskami a voliéru s vtáctvom. Jednotlivé terasy spája schodisko lemované sochami od významného barokového sochára Matyáša Bernarda Brauna. Otvorené je denne od apríla do októbra medzi 10 a 18 hodinou. Vrtbovská záhrada leží na svahu kopca Petřín, ktorý predstavuje ideálne miesto na letné pikniky a na ktorého vrchole sa nachádza Petřínska rozhľadňa

Valdštejnská záhrada na pražskej Malej Strane

O kúsok ďalej na Malej Strane sa nachádza záhrada z obdobia raného baroka – http://www.kudyznudy.cz/aktivity-a-akce/aktivity/valdstejnska-zahrada.aspx">Valdštejnská záhrada. Druhá najväčšia pražská záhrada patrí k Valdštejnskému palácu, v ktorom sídli Senát Parlamentu Českej republiky. Návštevníkov na prvý pohľad upúta monumentálna sala terrena, rozľahlý rybník so sochou Herkula i umelá kvapľová stena s jaskyňami. Všetkých milovníkov zvierat určite potešia voľne sa prechádzajúce pávy. Záhrada je voľne prístupná verejnosti vo všedných dňoch od apríla do októbra a príležitostne sa v nej konajú aj koncerty alebo divadelné predstavenia.

Trójsky zámok v Prahe

V pražskej štvrti Trója nájdete známy barokový zámok s rozľahlými záhradami zo 17. storočia. Prechádzku zámockým parkom vám spestrí prírodné bludisko, fontány, nádržky, bazéniky a kolosálne schodisko znázorňujúce Gigantomachiu (víťazstvo olympských bohov nad Titanmi). Záhrady sú voľne prístupné a za príplatok môžete nahliadnuť aj do vnútorných priestorov zámku, v ktorých je umiestnená expozícia zo zbierok Galérie hlavného mesta Prahy. Zámok sa nachádza v tesnej blízkosti Zoo Praha a botanickej záhrady, všetko tak môžete spojiť do príjemného celodenného výletu s nečakaným zakončením.

Záhrady Arcibiskupského zámku v Kroměříži

Mesto Kroměříž sa nachádza v Zlínskom kraji na východnej Morave.  Tamojšie záhrady Arcibiskupského zámku patria medzi svetovo najvýznamnejšie záhradné diela a spolu so zámkom sú zapísané v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Väčšia zo záhrad, takzvaná Podzámocká, má v súčasnosti podobu parku. Kvetinová záhrada vďačí za svoju jedinečnosť prelínaniu vplyvov neskorej talianskej renesancie a francúzskeho raného baroka. Môžete sa tu prejsť po dlhej kolonáde, nájsť cestu z labyrintu, potešiť oko geometrickými ornamentmi z kvetín a kríkov alebo navštíviť miestnu rotundu.  

Zámocká záhrada v Českom Krumlove 

Český Krumlov v južných Čechách je obľúbenou turistickou destináciou pre svoj zachovalý staročeský charakter. Historické centrum mesta je dokonca zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO. Tamojší hrad a zámok sú povestné honosnou záhradou, ktorá bola založená v 17. storočí. Pokľaknúť pred svojou vyvolenou tu môžete vedľa kaskádovitej fontány alebo pri letohrádku Bellarie, ktorý sa nachádza vedľa známeho otáčavého hľadiska.

Objavujte Česko a vyberte si z viac ako 40 000 možností, kde v Česku stráviť víkend alebo dovolenku. Inšpirujte sa na stránke www.kudyznudy.cz

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.