Rogaška Slatina...

... sa nachádza vo východnej časti Slovinska v regióne Korutánsko, celoročne ponúka termálne kúpaliská a liečivú minerálnu vodu.

 

Turistický región, v ktorom žije 11.500 obyvateľov, spája od roku 1994 oblasti Rogaška Slatina, Kostrivnica a st.Florian. Oblasť sa rozprestiera na území troch dolín, cez ktoré pretekajú potoky (Ratan a Irje), ktoré končia v rieke Ločnica. Celú krásnu prírodnú scenériu dotvárajú vrchy Donačka Gora (883 m), Plešivec (832 m), Boč (980 m) a iné, vďaka ktorým je vytvorená sub – panónska klíma. Práve tieto mierne klimatické podmienky umožňujú dopestovať vo výške 500 m nad morom rôzne odrody vína.

Z histórie

Liečivá minerálna voda – Donat Mg
Rogašské pramene boli známe už v antických dobách a ich obľuba pretrvala aj počas stredoveku. Prvý krát urobili rozbor minerálnej vody práve alchymisti v 16.storočí. Počas Habsburskej monarchie sa stala Rogaška Slatina známou kúpeľnou a dovolenkovou destináciou.
Minerálna voda má liečebné účinky a vyviera z hĺbky 550 m pod zemou. Obsahuje veľké množstvo magnézia, ktoré pomáha pri mnohých ochoreniach zo stresu a ostatných chorobách organizmu.

Súčasnosť

Turistika
Miestny prírodný park Boč je vhodný pre všetkých milovníkov prírody. Táto oblasť má množstvo prírodných chodníkov a cestičiek vhodných na túry a trampovanie. Dve cyklistické cesty vedu okolo prírodných krás a čarovných pamiatok. Malebný park, aj keď nie s veľkou rozlohou ponúka množstvo druhov rastlín a fauny. Práve známy Poniklec veľkokvetý – Pulsatilla grandis sa stal symbolom tejto oblasti.

Kúpeľne mesto Rogaška Slatina...
... je vhodným miestom na liečebnú dovolenku ako aj na kratší pobyt spojený s relaxom. V centre starého mesta sa nachádzajú kvalitné hotely, v ktorých nechýbajú bazény s termálnou vodou, ponúkajúce hydro masáž, medicínske a wellnes programy. Okrem minerálnej vody sa nachádza v Rogaškej Slatine termálna minerálna voda z artézskej studne, ktorá vyviera z hĺbky 1700 m a má tiež liečebné účinky. Blahodarne pôsobí na reumatické ochorenia a choroby kože.

www.rogaska-slatina.si

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.