Pekné dovolenkové destinácie, ktoré budete chcieť vidieť na vlastné oči

Začal sa posledný jarný mesiac a ani sa nenazdáme a opäť tu máme horúce leto. Ak ešte nemáte vybratú dovolenkovú destináciu a hľadáte ideálny tip na dovolenku, potom ste na správnom mieste. Navštívte tieto dovolenkové destinácie a už nikdy nebudete chcieť jazdiť nikam inam.

grecko z 18

Zakynthos – pláž Navagio

Tento ostrov patriaci Grécku ponúka čarokrásne pláže, čistý piesok, oddych pre zaneprázdnených ľudí a množstvo zaujímavých architektonických skvostov. Určite ale poznáte známu pláž s torzom lode, ktorú počas letnej sezóny navštívia milióny zahraničných turistov. Táto pláž sa volá Navagio a nachádza sa na nej čistý, ba priam až biely piesok. Zakynthos mnohí poznáte aj ako „Kvet Východu“. Turisti na ňom vyhľadávajú pláže akými je napríklad aj najznámejšia Navagio, ale aj jaskyne, ktorých je na tomto ostrove neúrekom.

Na tejto pláži nájdete stroskotanú pašerácku loď Panagiotis. Keď táto loď stroskotala, pláž, ktorá sa pôvodne volala Agios Georgios, premenovali na Navagio, čo znamená vrak lode.

Španielsko a ostrovy

Ďalšou peknou a hlavne bezpečnou dovolenkovou destináciou je nepochybne Španielsko a ostrovy, ktoré k nemu patria. My vám jednoznačne odporúčame navštíviť najmä príslušné ostrovy ako Malorka, Ibiza, Kanárske ostrovy a novinka tejto sezóny Menorka. Odporúčame hlavne tieto miesta: Costa Brava (Katalánsko), pláž Las Cateras (Kanárske ostrovy), Málaga (prístavné mesto v Andalúzií), El Cottilo alebo aj pláž v Barcelone – Barcelonita.

„Karibik Stredomoria“

Okrem gréckeho Zakynthosu a Španielska vám odporúčame poobzerať sa po dovolenkách na Sardínii. Sardínia je Karibik Stredomoria. Nájdete tam krásne nerušené miesta, ktoré sú ideálne pre rodiny s deťmi. Ak stále váhate, kam tento rok ísť, odporúčame vám Zakynthos, Španielsko a niektorý z jeho ostrovov, alebo vyskúšajte krásnu Sardíniu. Už sa vidíte na pláži, kde vám váš milovaný bude neustále šepkať do ucha krásne básne o láske?

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.