Dátové lyžiarske okuliare Ski amadé s navigáciou po zjazdovkách

Digitalizácia stále napreduje a uľahčuje nám život na mnohých miestach. Ako moderné a inovatívne združenie lyžiarskych regiónov sa Ski amadé pripojilo k tomuto trendu už pred rokmi.

Vo veciach techniky a digitalizácie pri lyžovaní plní Ski amadé dokonca priekopnícku úlohu, ako je to napríklad aj pri zavedení dátových lyžiarskych okuliarov, ktoré zobrazujú informácie priamo z konkrét- neho regiónu. K základnej výbave v Ski amadé patria už niekoľko rokov WLAN na horných a údolných staniciach, aplikácie, sociálne médiá, 3D modely lyži- arskych tratí a kúpa lístka cez mobil. Teraz vás navyše môžu po zjazdovkách navigovať dátové lyžiarske okuliare.

„O 300 metrov sa držte vľavo.“ „Odbočte doľava.“ „Ste v cieli.“ Asi takto to bude vy- zerať, keď si nasadíte dátové lyžiarske okuliare v Ski amadé. Hovoriť zatiaľ síce ne- vedia, ale navigačné pokyny, ako aj všetky ďalšie informácie sa zobrazia v spodnej časti pravého skla. Navigáciu umožňuje najmodernejšie zobrazovanie máp v pozadí, ktoré zohľadňuje dokonca aj krátkodobé uzávierky zjazdoviek a vlekov. Mimocho- dom: ak opustíte plánovanú trasu, lebo ste zmeškali odbočku alebo ste sa celkom spontánne rozhodli inak, pretože pravá zjazdovka vyzerá akčnejšie ako ľavá, okuliare vás na to upozornia. Ale nebojte sa – žiadne „Otočte sa do protismeru“ sa neobjaví.

Najkrajšia trasa cez lyžiarsku oblasť
Súčasťou navigácie po zjazdovkách sú podrobné informácie o regióne, lyžiarskom stredisku, chatách a zjazdovkách, predpoveď počasia a tachometer. Najlepší cisársky trhanec je na Jungeralm najvyššie položený stánok gazdovského trhu sto- jí na Kreuzkogel v Sportgasteine. Ale ako sa tam najrýchlejšie dostanete? Dátové lyžiarske okuliare vám ukážu presnú cestu. Podobne ako v aute si na okuliaroch môžete zvoliť, ktorou trasou by ste sa chceli najradšej vybrať: po modrých alebo tro- chu náročnejších zjazdovkách či po zjazdovkách s miestami s najkrajším výhľadom, ktoré vám okuliare automaticky ponúknu. Okuliare lyžiarov upozornia na atrakcie, pri ktorých budú prechádzať, takže im naozaj už nič neujde. 50 metrov pred vami sa nachádza pekná chata? Okuliare vám ju odporučia. Je na okraji zjazdovky miesto na úžasné fotky? Okuliare vás naň upozornia a zobrazia hneď aj fotogra u chaty a záber z webovej kamery pri vyhliadke.

Automatické upozornenia na chaty a výni- močné miesta
V roku 2014 bolo združenie Ski amadé s technológiou dátových lyžiarskych okuliarov absolútnym priekopníkom v celej Európe. Spolu s rmou Evolaris bola na základe existujúcej aplikácie „Ski amadé Guide“ vytvorená nová špeciálna aplikácia pre dátové okuliare, ktorú si každý užívateľ môže bezplatne stiahnuť z App Store. Táto aplikácia zásobuje dátové lyžiarske okuliare informáciami o POIs (points of interest), údajmi o počasí, situácii na zjazdovkách a pri vlekoch, ako aj bezpečnostnými upozorneniami. Užívateľom sa tieto informácie zobrazia dole v pravom skle okuliarov. Bezpečnostné nastavenia umožňujú nakon gurovať okuliare tak, aby sa napríklad pri určitej rýchlosti vypli a nerozptyľovali lyžiara. Keďže sa však okno s informáciami nachádza celkom dole, nenúti lyžiara, aby ho stále sledoval, ale skôr naopak: ak chce lyžiar pokyny vidieť, musí cielene sklopiť zrak.

Dátové lyžiarske okuliare iba za 19 euro na deň
Hostia v Ski amadé si môžu požičať predinštalované dátové lyžiarske okuliare už za 19 euro na deň v 25 pobočkách Intersport Rent vo všetkých piatich regiónoch Ski amadé. Minipočítač rmy Recon s integrovanou sieťou WLAN a GPS je však možné namontovať aj na vaše vlastné lyžiarske okuliare. Údaje z aplikácie „Ski amadé Guide“ sa potom prenášajú na okuliare cez USB pripojenie. Malé diaľkové ovládanie na zápästí umožňuje obsluhu dátových lyžiarskych okuliarov, ktoré vám okamžite zobrazia cestu k najbližšej chate alebo vleku. Okuliare dokonca fungujú aj o ine: ak sa znova dostanete k sieti WLAN, automaticky sa aktualizujú údaje o počasí, stave vlekov a zjazdoviek.

Aplikácia „Ski amadé Guide“ s mapou zjaz- doviek, históriou a počítadlom kalórií
Dátové lyžiarske okuliare perfektne dopĺňajú aplikáciu „Ski amadé Guide“, ktorá sa v uplynulých rokoch stále zdokonaľovala. Aplikácia má nespočetné výhody – od integrovaných geogra ckých máp až po menu História, ktorá chronologicky zaznamenáva priebeh dňa. V menu Štatistika sa nachádzajú údaje o zdolaných výškových metroch, rýchlosti, kilometroch zjazdoviek a dokonca o spotrebe kalórií. Ďalšie výdatné občerstvenie si tak budete môcť naplánovať bez zlého svedomia.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.