Nepríjemnosti, ktoré vám môžu pokaziť dobrý dojem z dovolenky

Aj keď je leto ešte veľmi ďaleko, práve teraz už niektoré rodiny začínajú objednávať svoje budúcoročné letné dovolenky. Dovolenku si objednávame preto, aby sme si oddýchli. Niekedy nám však dobrý dojem z dovolenky môžu pokaziť menšie nepríjemnosti.

mapa cestovanie 1200x800

Zdravotné komplikácie

Ak si zajednávate dovolenku, poprípade poznávací zájazd niekoľko mesiacov vopred, nemáte istotu, že v danom čase budete po zdravotnej stránke v poriadku. Aj keď robíte všetko pre to, aby ste boli zdraví, môže sa čokoľvek objaviť a dokonca vás natoľko ohroziť, že budete musieť rezerváciu dovolenky zrušiť.

Aké zdravotné komplikácie teda môžu ohroziť vašu dovolenku? Napríklad tieto:

• žalúdočné ťažkosti; vracanie; hnačky;

natrhnutie bradavice; krvácanie z natrhnutého znamienka;

• úpal; prehriatie organizmu.

Odcudzenie batožiny

Aj tieto nepríjemnosti vám môžu znepríjemniť dovolenku. Môže sa to stať ešte pred odletom, ale čo je ešte horšie, môže sa to stať priamo v dovolenkovej destinácii. Chráňte si svoje osobné veci a dávajte maximálny pozor na batožinu. Nikdy neviete, stačí chvíľka nepozornosti a vaše cenné veci môžu razom zmiznúť.

Aby sa vaša dovolenka neskončila zle, chráňte si svoje osobné veci, dávajte pozor na zdravie a nezabudnite si vziať základne lieky, ktoré vám v prípade potreby pomôžu, keď budete ďaleko od svojho domova. Žiadna zdravotná komplikácia, ani len kožný výrastok, vám dobrý dojem z dovolenky vôbec nepokazí.

Dovolenka je síce dovolenka, ale zdravie je dôležitejšie. Ak sa vám niečo stane, radšej zrušte zájazd/ dovolenku. Zbytočne riskovať by sa vám rozhodne neoplatilo, najmä ak máte malé deti. Čo sa týka odcudzenia batožiny, odporúčame vám poistiť sa ešte pred odletom. Možno cestovnému poisteniu nedôverujete, ale pomôže vám. Nenechajte si pokaziť dovolenku a spravte všetko pre to, aby vás ni nemohlo ohroziť.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.