Čo všetko by ste si mali ujasniť pred objednávaním letnej dovolenky?

Leto je už v plnom prúde a ani vy nechcete zaostávať za svojimi priateľmi a chcete ísť na dovolenku k moru? Ešte predtým, ako si ale zajednáte ubytovanie a nahlásite dovolenku v práci, si ujasnite tieto veci.

mapa cestovanie 1200x800

Koľko ste ochotní zaplatiť za dovolenku?

V prvom rade musíte mať ujasnené, koľko ste ochotní si vyhradiť na dovolenku. Samozrejme bude záležať aj na tom, či idete sami, alebo máte deti a plánujete ich vziať so sebou. Deti do 15 rokov mávajú ubytovanie lacnejšie, čo samozrejme môžete využiť. Sú dovolenky drahšie, ale aj lacnejšie. Napríklad kedysi drahé dovolenky v Turecku sú teraz na historickom minime, čo sa vám oplatí využiť, pretože nikdy neviete, kedy sa takáto príležitosť môže opakovať.

Stanovte si rozpočet a až potom sa pustite do hľadania dovolenky.

Ako sa budete stravovať?

Ďalšie, na čo rozhodne nesmiete zabudnúť, je strava. Dôkladne zvážte, či chcete plnú penziu, polpenziu, alebo sa budete stravovať sami. Môžete túžiť po dovolenke v Bulharsku v konkrétnom hoteli, ale ak ponúka len all inclusive a vy ho nechcete, musíte sa poobhliadnuť po niečom inom.

Tip pre vás:

Ak ale chcete spoznávať okolité pamiatky, mestá a vzdialené pláže, odporúčame vám vybrať si skôr hotely, ktoré ponúkajú polpenziu. Nebudete viazaní na obedy a od rána do večera môžete chodiť kam len chcete, a to bez toho, aby ste boli obmedzovaní obedom. Hotel môže mať ten najlepší hotelový marketing, nie ale každému bude vyhovovať spôsob stravovania. Napríklad také rodinky s deťmi ocenia plnú penziu, ale mladí zaľúbenci ani nie.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.