Námraza vás už nespomalí

Obyčajná voda sa v zime premení na ľad a potrápi vás aj auto. Najlepším riešením je auto ukryť do garáže alebo pod prístrešok, ak nedisponujete ani jedným, vhodnou alternatívou sú aj fólie, ktoré ochránia čelné aj zadné sklo. A potom je tu ešte škrabka.

Čo v zime určite nerobte:

-   Nikdy nelejte horúcu vodu na zamrznuté sklo auta, tepelný šok by sklo nemuselo vydržať. Prasknutie sa nemusí prejaviť okamžite, ale ak by ste takto námrazu odstraňovali pravidelne, silné pnutie časom sklo určite poškodí.

-   Naštartovať motor a nechať  ho „navoľno“ bežať so zapnutým fúkaním na vnútorné sklo je považované za krajné riešenie, ktoré motor auta potrápi. Urobte to preto naopak. Najprv oškrabte námrazu a až potom naštartujte.

Ako na  efektívne odstránenie námrazy:

-   Domáci kutili si vyrábajú aj vlastnú zmes určenú k postriekaniu  skiel, ktorú tvorí  ocot alebo voda zmiešaná s alkoholom v pomere 1 ku 2. Touto zmesou potrite po doparkovaní aj stierače, aby sa neprilepili k sklu. Zmes je účinná, jej nevýhodu ale je, že je potrebné aplikovať ju po každom odparkovaní vozidla.

-   Pri menšej vrstve námrazy je efektívne použiť aj elektrickú škrabku Kärcher, ktorá v priebehu 2 – 3 minút odstráni  námrazu z celého auta.  Elektrickú škrabku stačí ľahko pritlačiť na zamrznutý povrch a rotujúci kotúč so šiestimi plastovými lopatkami vrstvu ľadu v okamihu odstráni.

karcher20

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.