Nová ŠKODA FABIA poteší aj prváčikov

Napísal TS ŠKODA AUTO 31. august 2018

Vďaka novému modelu ŠKODA FABIA si v prvý školský deň takmer 53 000 prvákov z viac ako 1 800 štátnych základných škôl nájde na svojej lavici sadu pestrých pasteliek spolu s rozvrhom hodín a obrázkom na vyfarbenie. 

new skoda fabia

Keď deti obrázok vyfarbia, môžu ho spolu s rodičmi odovzdať u ktoréhokoľvek autorizovaného predajcu značky ŠKODA. Ako odmenu dostanú  veselú omaľovanku. Zároveň sa celá rodina môže zapojiť do súťaže o 5 x  automobil značky ŠKODA na víkend, samozrejme aj s plnou nádržou. Zoznam autorizovaných predajcov značky ŠKODA, ako aj podrobné podmienky súťaže nájdete na webovej stránke www.skoda-auto.sk.

Dlhodobo jeden z najpredávanejších modelov značky ŠKODA na slovenskom trhu v  modelovom roku 2019 zaujme motoristov nielen novým dizajnom, ale aj novou technikou. Živé a úsporné motory so zdvihovým objemom 1,0 l zvýrazňujú sofistikovaný charakter vozidla, rovnako ako pokročilé asistenčné systémy. Len niekoľko týždňov po spustení sériovej výroby sa modernizovaný hatchback a kombi v týchto dňoch dostávajú aj do showroomov autorizovaných predajcov značky ŠKODA na Slovensku. Cena toho obľúbeného automobilu, teraz s rozšírenou štandardnou výbavou, sa začína na sume 9 440 eur. 

Nový, modernejší vzhľad

Úprava dizjanu sa najviac prejavuje na prednej a zadnej časti automobilu a dodáva vozidlu moderný dynamický vzhľad, ktorý dotvárajú aj po novom tvarované hlavné a hmlové svetlomety. Výrazne prepracovaná je aj maska chladiča. Prvýkrát sú v modelovom rade FABIA použité účinné LED predné svetlomety a zadné skupinové svetlá. Nová je aj ponuka kolies z ľahkých zliatin, ktorá pre hatchback premiérovo zahŕňa aj voliteľné kolesá s priemerom 18 palcov. Vo vnútri bol upravený dizajn prístrojového panelu, zmenený vzhľad dekoračných prvkov na prístrojovej doske a nové sú aj dvojfarebné vzory poťahových látok čalúnenia sedadiel.

Úsporné trojvalcové motory

Modernizovaný automobil ŠKODA FABIA môže poháňať jedna zo 4 pohonných jednotiek s objemom 1,0 l. Motory MPI s nepriamym vstrekovaním paliva poskytujú výkon 44 kW (60 k) alebo 55 kW (75 k). Preplňované motory TSI s priamym vstrekovaním dosahujú výkon až 70 kW (95 k), resp. 81 kW (110 k). Oba motory TSI majú po novom filtre pevných častíc.

Výbava bohatšia, než kedykoľvek predtým

Cena modelu ŠKODA FABIA s motorom 1.0 MPI 44 kW (60 k) s výbavou ACTIVE sa začína na sume 9 440 eur ; cena modelu ŠKODA FABIA COMBI s motorom 1.0 MPI 55 kW (75 k) s rovnakou výbavou sa začína na sume 10 840 eur. Oproti doterajšiemu vyhotoveniu je štandardná výbava obohatená o manuálnu klimatizáciu, centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním, elektrické ovládanie predných okien a vonkajších spätných zrkadiel, ktoré sú po novom vo farbe karosérie spolu s kľučkami dverí a ďalšie užitočné prvky. Napríklad vozidlá s výkonom 81 kW sú štandardne vybavené rezervným kolesom.

V prostrednom stupni výbavy AMBITION pribudli kolesá z ľahkých zliatin, malý kožený paket, multifunkčný volant, plne grafický displej palubného počítača MAXI-Dot, ale aj výškovo nastaviteľné obe predné sedlá a ďalšia zaujímavá výbava. Modernizované automobily ŠKODA FABIA s výbavou AMBITION stoja len o 700 eur viac.

Najvyššia úroveň STYLE dostala navyše tempomat, disky 16“ z ľahkých zliatin, parkovacie senzory, automatickú klimatizáciu Climatronic, ako aj rádio Swing+, ktoré v sebe zahŕňa audio systém ŠKODA Surround, Bluetooth a SmartLink+ a ďalšie zaujímavé prvky. Zákazník tak za 1 100 eur získa ešte bohatšiu výbavu, ako tomu bolo predtým.

Kompletný cenník modelového radu FABIA, vrátane prvkov mimoriadnej výbavy a online konfigurátora, bude zákazníkom k dispozícii už začiatkom septembra na: http://www.skoda-auto.sk/modely/fabia/fabia. Podrobnejšie informácie o modernizácii modelového radu FABIA poskytnú autorizovaní obchodní partneri značky ŠKODA na Slovensku.

 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.