Lexus na čele rebríčka spoľahlivosti J.D. Power

Na najvyššej pozícii medzi luxusnými značkami sa v prieskume spoľahlivosti automobilov americkej spoločnosti J.D. Power umiestnil Lexus. Prvá priečka rebríčka patrí značke už siedmykrát.

lexus sport18

Každoročný rebríček spoľahlivosti Vehicle Dependability spoločnosti J.D. Power  je zostavený na základe údajov o nahlásenom počte problémov majiteľov áut v treťom roku ich vlastníctva.  V tohtoročnom prieskume sa  ankety zúčastnili majitelia vozidiel modelového ročníka 2015. Nižšie číslo v zozname znamená menej problémov, teda väčšiu spoľahlivosť. 

Lexus sa umiestnil na čele zoznamu značiek s výsledkom 99 bodov - priemer v odvetví je 142 bodov. Štyri modely Lexus sa umiestnili na najvyššom mieste vo svojich kategóriách:

• Bestseller crossover Lexus RX zvíťazil v kategórii Midsize Premium SUV s 83 bodmi.
• V triede Midsize Premium Car sa ukázal ako najlepší sedan Lexus GS s výsledkom 89.
• V USA veľmi populárny sedan s pohonom predných kolies Lexus ES sa umiestnil na prvom mieste v kategórii Compact Premium Car s výsledkom 91 bodov.
• A napokon kompaktný hybridný hatchback Lexus CT 200h s výsledkom 99 bodov sa umiestnil na najvyššej pozícii v triede Small Premium Car.

Okrem týchto prvenstiev získal populárny crossover Lexus NX tretie miesto v kategórii Compact Premium SUV. Stojí za zmienku, že vozidlá Lexus nezískali skvelé výsledky po prvýkrát.  Model RX zvíťazil vo svojej kategórii už deviatykrát, GS už po šiesty raz a tohtoročné víťazstvo modelu ES bolo už siedme za sebou.

Modely RX, GS ako aj CT sú taktiež dostupné na slovenskom trhu. Viac informácii o spomínaných modeloch vrátane cien a cenových zvýhodnení nájdete na stránke: www.lexus.sk

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.