O životné prostredie by sme sa mali starať

Odborníci tvrdia, že ak sa nebudeme starať o svoje okolie a nebudeme si vážiť to, čo nám príroda poskytuje, budúce generácie už nebudú mať to, čo máme my dnes. O životné prostredie by sme sa mali starať všetci spoločne. Predsa len, ona nám dáva všetko potrebné pre život.

eco way 1200x800

Všade samé automobily

Keď sa pozriete okolo seba, čo vidíte? Na cestách jazdí oveľa väčšie množstvo áut ako pred niekoľkými rokmi. Emisie škodia nielen nám, ale najmä prírode. Ťažko sa to hovorí, ale ak sa dá, odporúčame vám obmedziť jazdenie v aute a radšej chodiť buď peši, alebo hromadnou dopravou. Je to síce nepohodlné, to väčšina z vás uzná, ale ak myslíte trošku ekologicky a chcete pomôcť prírode, vyberte si skôr túto možnosť. Niektoré automobily (konkrétne tie, ktoré majú diesel) používajú DPF filter, ktorý zamedzuje vylučovaniu silných karcinogénnych látok, čím aspoň trošku pomáhajú už dosť zničenej prírode.

Nákladné čistenie DPF filtra

Pre životné prostredie však dokážeme spraviť oveľa viac. Nevýhodou takéhoto filtra je práve finančne náročné čistenie, ktoré vám môžu zabezpečiť firmy špecializované práve na toto. Musíte si však nájsť takú firmu, ktorá vám poskytne zľavu na čistenie DPF filtra.

Odpadky

Na sídliskách v mestách sa ešte stále v mnohých prípadoch neseparuje, čo je na škodu, pretože si vôbec neuvedomujeme, že škodíme prírode a vlastne aj sebe. Trieďte odpadky a ak bývate na dome, zriaďte si „kompostovisko“, na ktoré budete dávať biologický odpad, ktorý sa dá aj zúžitkovať. Neodhadzujte odpadky v lese a naučte to aj svoje deti, ktoré sú vašim obrazom a ak toto robíte aj vy, budú to robiť aj oni. Možno sa vám v blízkej dobe podarí zhliadnuť smetiarske autá, ktoré chodia úplne preplnené a vy budete mať pocit, ako keby nikdy nepodstúpili pravidelné váženie áut, aby sa nestala nejaká nehoda a auto sa nepreťažilo. Myslite na to, že prírode môžete pomôcť aj vy. Čo tak začať hneď teraz?

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.