Súťaž o 2 balíčky s čajmi Herbex

Väčšina z nás sa nad každodennou prípravou čaju vôbec nezamýšľa, ale aj tento úkon má svoje pravidlá, ktoré sa v záujme výsledku oplatí dodržiavať. Pravdepodobne každý pozná anglickú "posadnutosť" čajom o piatej... Briti sa (možno vďaka svojej koloniálnej politike) do čaju jednoducho zamilovali.  Pôvodne pili iba zelený čaj, ktorý od druhej polovice 17. storočia anglickí gurmáni odporúčali "piť s mliekom"; potom prišiel "do módy" cukor a nakoniec v Británii prevládla obľúbenosť tuhého čierneho (indického) čaju. 

Podľa čínskych análov ľudia začali piť čaj okolo roku 2000 pred. n.l.; a keďže prvé písomné záznamy o čaji pochádzajú z lekárskej knihy (1. až 2. storočie n.l.), dá sa predpokladať, že čaj bol spočiatku považovaný za liek. Až v 14. storočí sa stal z čaju všeobecne rozšírený, obľúbený nápoj. Najstaršie čajníky, ktoré poznáme, sú čínskeho pôvodu. Boli to malé, červené, kameninové nádoby vyrobené v okolí Šanghaja okolo roku 1500. Staré čínske kameninové nádoby na čaj sa po rozšírení čaju začali napodobovať v celom svete.

tea 519

Milé naše čitateľky a čitatelia, zapojte sa do súťaže o 2 balíčky s čajmi Herbex a výživovými doplnkami. Na vaše odpovede čakáme do 18. augusta.

Otázka: Napíšte  nám, v akých nádobách varili pôvodne Číňania čaj? Pozri: Šálka čaju (IV.)

Vaše meno alebo značka
 
Váš e-mail
 
Mesto
 
Odpoveď na súťažnú otázku
 

3 komentárov

  • Komentár Andrea piatok, 16 august 2019 06:54 napísal Andrea

    Kameninove nadoby

  • Komentár Katarína utorok, 13 august 2019 20:11 napísal Katarína

    Ja čaje milujem.Ani som netušila, aká je história čajnikov

  • Komentár Zuzana Slobodnikova utorok, 13 august 2019 07:32 napísal Zuzana Slobodnikova

    Islo o male cervene kameninove nadoby vyrabane v okoli Sanghaja ;)

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.