Súťaž Ureagamma

Nohy predstavujú pre diabetikov „chúlostivú“ časť tela, o ktorú by sa mali perfektne starať. Akékoľvek zanedbanie starostlivosti môže vyústiť do tzv. diabetickej nohy, s vysokým rizikom jej amputácie.

Základným pravidlom, s ktorým si diabetici nohy a chodidlá udržia v zdravom stave, je nedopustiť, aby  bola koža  zhrubnutá a  päty suché a popraskané. Takto zničená pokožka (niekedy až s prasklinami) je totiž náchylnejšia na rôzne bakteriálne infekcie alebo plesne. Diabetici sú rizikoví v tom, že u nich sa koža hojí pomalšie, je oveľa vyššie riziko vzniku infekcie a aj jej ťažší priebeh. Pri zanedbaní starostlivosti sa u nich môžu objaviť zdravotné komplikácie, ktoré môžu vyústiť napríklad do diabetickej nohy. Tá je definovaná ako vred, infekcia a/alebo deštrukcia hlbokých tkanív nižšie od členka, ktorá je spojená s neurologickými abnormalitami. Typické pre ňu je to, že akékoľvek, naoko aj banálne poranenie na nohe diabetika, môže dospieť až k amputácii dolnej končatiny.

V rámci prevencie a domácej starostlivosti by si diabetici mali denne, ideálne ráno aj večer, chodidlá aj päty natierať špeciálnymi masťami a krémami, napríklad s obsahom urey. Je to prírodná látka, ktorá sa zúčastňuje na tvorbe a stabilizácii pH kože, má protisvrbivý účinok a výrazne hydratačné a zmäkčujúce vlastnosti. Preto sa s obľubou pridáva do rôznych kozmetických a dermatologických produktov. Prirodzene sa nachádza v zdravej rohovej vrstve kože v koncentrácii približne 1%, často sa však stáva, že jej obsah je v koži znížený. V lekárni zoženiete napríklad masť Ureagamma od spoločnosti Wörwag Pharma, ktorá obsahuje 10% urey, je bez parfumov a konzervačných látok. Je vhodná nielen pre diabetikov, ale pre všetkých, ktorí chcú mať zdravé, jemné, hebké a dokonale hydratované chodidlá.

s ureagamma

Milé naše čitateľky a čitatelia! Vyhrajte 3 balíčky od spoločnosti Wörwag Pharma. Na vaše správne odpovede čakáme do 19. októbra.

Otázka – Koľko percent urey obsahuje masť Ureagamma?

A – 5%

B – 10%

C – 15%

Vaše meno alebo značka
 
Váš e-mail
 
Mesto
 
Odpoveď na súťažnú otázku
 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.