16 módnych farieb Pantone - jar/leto 2020

New York Fashion Week neotvára len rôzne módne týždne, ktoré nasledujú po celom svete, ale dotýka sa aj módnej mekky Milána v Taliansku. Po módnych prehliadkach najuznávanejších návrhárov z celého sveta, po prezentáciách značiek, nadišiel čas poznať farby.

Aj v tomto roku sú v ponuke dve farebné palety. Jedna sa skladá z 12 moderných a očarujúcich farieb, druhá s ďalšími 4 neutrálnymi farbami, vhodná pre všetky príležitosti a veľmi ľahko kombinovateľná. 
Medzi zvolenými odtieňmi sú odtiene modrej, od klasickej modrej, pripomínajúcej večernú oblohu, až po odtieň  modrej, ktorá sa vyznačuje svetlozeleným nádychom a hlbokou esenciou. Svetlo modrá (Faded Denim)  a všetky odtiene modrej  sú ideálne pre všetky outfity, ako sú džínsy, až po veľmi intenzívny variant, ktorý sa výrazne mení na jasnú zelenú. Keď už hovoríme o zelenej, nemôžeme odolať tmavému odtieňu inšpirovanému bylinkami a olivami, ktorý sa volá Chive. Nenechajte si ujsť ani fialovú farbu, ktorá je záhadná a ženská, či koralovo ružovú, ktorá pôsobí svetlo a teplo.Medzi teplými farbami nájdeme škoricovú, pomarančovú, ktorá je intenzívna a brilantná, ideálna k opálenej pleti. Odtieň Saffron je variant na polceste medzi okrovouhorčicou. Jasne červená a okúzľujúca Flame Scarlet, je jeden z najintenzívnejších odtieňov tejto intenzívnej palety Pantone. Tí, ktorí milujú pastelové farby, však budú mať na výber rôzne odtiene žltej od jasných až neónových tónov až po pastely tejto farby (Sunlight).

Paleta neutrálnych farieb

Medzi štyrmi neutrálnymi farbami, ktoré si vybral Pantone, nájdeme Brillant White, bielu a žiarivo bielu pre dokonalý vzhľad s veľmi tmavou modrou, pôsobí veľmi elegantne. Pokiaľ ide o základné farby, ani svetlé, ani tmavé, nájdeme odtiene prírodnej béžovej, pieskovejsivej, vhodné na biznis vzhľad. Všetky neutrálne farby spolu s kombináciou navzájom dokonale ladia s 12 trendovými odtieňmi predchádzajúcej palety.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.