Farby na jar 2019

Trend budú určovať romantické pastelové tóny, ktoré sú veľmi ženské  a rafinované.  Zároveň nebudú chýbať ani sýte tóny z celej farebnej palety a excentrické fluorescenčné farby.  

Pastelové farby pôsobia veľmi mäkko a romanticky na odevoch a doplnkoch, sýte odtiene dodajú šatám na dramatickosti a žiarivé farby podčiarknu odvahu či výstrednosť.

Pantone Color Institute zvolil túto farebnú paletu na jar 2019:

-      Červená, intenzívna a vášnivá. Červená je dokonalá v kombinácii s najhorúcejšími žltými a oranžovými tónmi, ktoré sa objavia tejto jari.

-      Odtiene oranžovej až po koralovú.

-      Intenzívna žltá mangová (Mango Mojito od Pantone) a všetky jej odtiene. Trendové šaty jar 2019 a najluxusnejšie doplnky sú rozhodne žlté, v teplejších alebo chladnejších odtieňoch. Výraznejšie sú fluorescenčné žlté tóny v kombinácii s bielou farbou.

-      Od tmavomodrej až po azúrovú. Rafinovanú elektrickú modrú si vybrali dizajnérske značky na denné aj večerné oblečenie, ale aj moderné doplnky, ako sú tašky a topánky často v lakovanej koži.

-      Jemnú pastelovú ružovú uzatvára lososová farba.

-      Lilavý odtieň (Sweet Lilac Pantone) patrí  medzi najromantickejšie farby. Ideálna farba pre výber na formálne denné oblečenie a súčasne aj pre špeciálne príležitosti. Uplatní sa na ležérnych doplnkoch; „orgovánová“ je jedným z najkrajších tónov sezóny, ideálny pre nosenie v každom veku.

-       Zelená sa uplatní v mnohých odtieňoch

-      Béžová farba je určená pre štýl „bon ton“.

-      Toffee a hnedé odtiene sú vhodné pre milovníkov klasických tónov. Tí, ktorí milujú temné a elegantné farby, sú venované najkrajšie hnedé odevy sezóny, trenčkoty, sukne a nohavice v teplých odtieňoch Toffee, ale aj doplnky s karamelovým odtieňom vytvárajú sofistikovaný vzhľad a charakter.

-      Biela je stálicou všetkých ročných období. Kombinácia bielej farby so všetkými ostatnými farbami sezóny je najlepšou voľbou, aby ste sa vyhli kontrastom, ale aj celkový biely vzhľad bude dominovať v horúcej sezóne, v ktorom dokonca aj topánky a kabelka zohrávajú dôležitú úlohu.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.